Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10-en, hogy tudom...

Windows 10-en, hogy tudom beállítani, hogy csak bekapcsolásnál kérje a jelszavam?

Figyelt kérdés
Az bejelentkezési képem van beállítva "képernyőkímélőnek". Azt szeretném elérni, hogy csak a bekapcsolásnál kérje a jelszavam, ne pedig minden képzárásnál. Találtam rá egy lehetőséget, de azt írja, hogy bizonyos dolgokat nem tud megjeleníteni az energiatakarékos beállítások miatt. Most úgy van, hogy soha ne történjen semmi. Képernyő lehajtásnál, alvás gomb megnyomásánál, kikapcsológomb megnyomásával. Valakinek tipp? Köszi!

2015. szept. 23. 09:12
 1/6 anonim válasza:
Hát ha kijelentkezel alapbol keri uj ol a jelszot:) jelszo a miscrosoft fiokod jelszava lesz amit beallitottal:)
2015. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Vezérlőpult -> Energiagazdálkodási lehetőségek alatt be tudod állítani, hogy ne kérjen jelszót ébresztéskor.

(Bal oldalon: Jelszókérés ébresztéskor)


Ez csak az alvó módra érvényes, ha kijelentkezel, akkor természetesen meg kell adni. Vagy ha zárolod, akkor is. (Windows gomb + L)

2015. szept. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez lenne a lényeg, hogy csak bekapcsolásnál kérje. Mint telefonnál bekapcsolásnál pin kód de ha lezárom a képernyőt akkor kioldásnál ne kérje. Ennyire bonyolultul fogalmaztam? Vezérlőpultban meg nem engedi ezt változtatni.
2015. szept. 23. 16:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha bekapcsol a "képernyőkímélő" és megérintem a párnát, vagy megnyomok egy betűt akkor rögtön mutassa az asztalt, ne kérjen feloldási kódot, jelszót.
2015. szept. 23. 16:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Erre írtam, nem érted?

Windowson van két különböző dolog:

- alvás

- zárolás


Utóbbi pont azt a célt szolgálja, hogy más ne férjen hozzá a dolgaidhoz, amikor otthagyod a számítógépet, pl. munkahelyen. Ebben az esetben kérni fog jelszót, ha van jelszava a felhasználónak.


Az alvásnál a fent említett módon lehet kikapcsolni. Ha nem tudod, akkor az a gond, hogy nincs rendszergazdai jogosultságod...


Ha otthagyod a gépet úgy, hogy semmit sem csinálsz, és "bekapcsol a képernyőkímélő", akkor beszélünk alvásról.


Ha a Windows billentyű + L VAGY ALT + CTRL + DEL és Számítógép zárolása, valamelyikét alkalmazod, akkor viszont zárolod a számítógépet, és KELL jelszó a feloldáshoz.


Alapból úgy van beálíltva, hogy alvás esetén is (az ébresztéskor) kérjen jelszót. De ez kikapcsolható, ha megvannak a megfelelő jogosultságaid. (Pl. otthon, saját gépen; munakhelyi gépeken általában NEM)

2015. szept. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Otthoni gépem, rendszergazdai jogosultsággal.... Ezért nem értem, hogy miért nem engedi módosítani.
2015. szept. 28. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!