Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windos nem telepíthető erre...

A Windos nem telepíthető erre a lemezre?

Figyelt kérdés
Először is leszögezném, hogy nem vagyok az informatikában zseni, így azt gondoltam, hogy egy Windows telepítés nem okoz problémát. Tévedtem. A történet annyi, hogy szerettem volna a Windows 7-es rendszeremet Windows 10-re cserélni. A Windows hivatalos oldaláról szépen le is töltöttem és egy pendrájvra rátettem a leírtak szerint. A telepítés szépen el is indult, a rendszer partíciót formáztam... És ez után jött a probléma. Nem engedte telepíteni és a következő üzenetet kaptam. "A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak a GPT lemezekre telepíthető." Ezután töröltem a rendszer meghajtót és utána már nem is engedett újat létrehozni. Ma szereztem egy Windows 8.1et... hátha a 10el volt a probléma. A hiba ennél a példánynál is ott volt. Szóval most itt vagyok egy laptoppal amit nem tudok használni. Olvastam valahol, hogy formázzuk, meg töröljük az egész lemezt és akkor jó lesz. A probléma ezzel annyi, hogy ugyan ezen a lemezen egy másik partíción van ~400GB adat ami igen fontos dolog és nem szeretném elveszíteni őket. Tudna valaki erre valami megoldást? A segítséget előre is köszönöm! :)

2015. szept. 24. 07:27
 1/3 CspCsj ***** válasza:

MBR partíciós táblát nem lehet konvertálni GPT-re, vagyis ahhoz tényleg mindent törölni kell a meghajtón.

De nem szükséges GPT-re telepíteni, - ehhez a pendrive-os telepítő készítésekor ne FAT fájlrendszert válassz, hanem NTFS-t, ekkor nem EFI/UEFI módban indul és MBR tábla is jó lesz.

Emellett a BIOS-ban a Legacy Boot-ot ki kell kapcsolni (Secure Boot-ot is), mert a Win8/10 telepítő szó nélkül bekapcsolhatja.

2015. szept. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Most megcsináltam NTFS-re a fájlrendszert a Rufus nevű program segítségével. Amint hazaértem neki is ugrok. Jelzem, hogy sikerült-e az akció.
2015. szept. 24. 12:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Sikerült! Nagyon szépen köszönöm még egyszer a segítséget! Annyit hozzá tennék, hogy, ha én letiltottam a Legacy Boot-ot letiltottam akkor nem is látja a bios a pendrive-ét. Igy be kellett kapcsolnom, de jó lett! :) Köszönöm! :)
2015. szept. 24. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!