Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Abit alaplap USB port + DVD...

Abit alaplap USB port + DVD meghajtó hiba? Bővebben lennt

Figyelt kérdés

A tegnap újratelepítettem a szgépet, írtam egy-két DVD-t is de ma reggel egy elég érdekes dolgot vettem észre. A Windows XP (sp2) látja a meghajtót, a jobb egérgombos kiadás parancsra is reagál, de nem kezd el beolvasni semmilyen cd-t sem. Kipróbáltam egy másik meghajtót is, az sem műkszik, illetve észrevewttem, hogy a Usb portok sem (semmit sem látnak). O.K. ezután kábel check, összes hardver megfelelően csatlakozik, Bios-is ellenőriztem, ott is minden ok, kipróbáltam Winchester nélkül is boot-oltatni de ott sem kezdi el (disk boot failure).Szóval mindent végigjártam, nincs is az XP-vel gond, mivel rendszerindulás előtt is fennáll a probléma, illetve az egerem már a bekapcsolástól kezdve világított eddig, mostmár az sem (ps-2 porton oké).

Szóval elakadtam és kéne egy kis segítség. Tehát az Xp nem gond kábelek sem, jumperok is okék, tápfesz megvan Plz HELP!


Gép paraméterei ha estleg ez segít:

AMD Sempron 2500+ proci

Abit Alaplap

512 DDR Ram

Jelenleg használ 20 GB winchester

Integrált Hang (AC 97)

256 MB Ati Radeon 9200

Windows XP sp2


2010. márc. 14. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves alaplap?
2010. márc. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb 5 éves lehet...Ez miben befolyásolja?
2010. márc. 15. 13:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kicsit koros.

Ebbe is gondolkozni kell. Lehet hogy elromlott az USB bus. Viszont ha szerencséd van, akkor a rendszerben van a gond. Próbáld ùjrarakni a mortani OSt. Ha így nem megy, akkor tegyél föl linuxot, az ugye hivatalosan ingyenes.

2010. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de:


Mint írtam, még az oprendszer indulása előtt is gond van a meghajtóval. Egyébként azóta az USB helyrejött, mostmár csak a dvd-meghajtó van ugyanilyen állapotban.

2010. márc. 16. 19:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja téll. Akkor gép felújítás.
2010. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!