Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Zárlatot csináltam a laptop...

Zárlatot csináltam a laptop egyik usb portján véletlenül. Nem igazán vagyok tisztában vele hogy mi is az az alkatrész ami le égett. Valaki aki ért hozzá azonosítaná? Részletek bent.

Figyelt kérdés

Nem szeretném szervizbe vinni.

Annyi történt vele hogy össze ért az usb kábel (Hirtelen felindulásból szükségem volt 5V-ra és be dugva felejtettem az usb kábelt ami természetesen össze ért...)

Le fagyott a laptop ahogy észre vettem ki kapcsoltam.

Utána már nem tudtam be kapcsolni csak pörög a venti de kép sincs és a windows sem indul el.

Szét szedtem :D

Találtam az alaplapon az egyik usb csati mellett egy szét égett talán IC-t???

A kérdés igazából az lenne hogy hol tudnék venni hozzá ilyet vagy esetleg elég lehet az is ha csak ki forrasztom és akkor csak az az usb port nem fog működni?

Lenovo G550

Nem hibásan és hibásan róla lenne szó:

[link]

[link]


2015. okt. 3. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Gratula. Irány a szervíz, ez barkácsolással nem tudod kijavítani.
2015. okt. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Simán ki forrasztottam, ki kötöttem azt az usb portot amihez tartozott és most hibátlanul megy.
2015. okt. 12. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!