Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meg lehetne oldani hogy egy...

Gerymiller kérdése:

Meg lehetne oldani hogy egy kép bizonyos részletében egy videó menjen, és így videó fájlként elmenteni?

Figyelt kérdés
Pl: A Metro Goldwyn Mayer oroszlánja helyére egy saját videót bevágni, de a kép/videó többi részét meghagyni. Ezt valahogyan meg lehet oldani? Ha igen hogyan?

2015. okt. 12. 19:52
 1/4 Lajos54 ***** válasza:
100%

Amelyik videoszerkesztő program tudja a "Kép-a-képben" funkciót, azzal lehet ilyesmit készíteni. A legegyszerűbb a megoldás, ha négyszög alakú a "beszúrt" kép is. Ha bonyolultabb a dolog, például valamilyen alakzat foglalja be a beszúrt képet (mint az oroszlán kör alakban a példánál), azt már nem mindegyik program tudja, de van olyan is. Esetleg a színkulcsolásra képes programok (másnéven greenbox vagy bluebox) egy kis ügyeskedéssel alkalmasak rá.

Több olyan videoszerkesztő is létezik, ami ezeket tudja, de kellő gyakorlat nélkül eléggé macerás. Viszont egyszer mindent el kell kezdeni, tehát meg lehet tanulni...

2015. okt. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:
81%

Én ugyan lelkifurdalás nélkül ajánlgatom boldog-boldogtalannak a Blender videószerkesztőjét, de most nem tudom, előjöjjek-e vele. Ugyanis a programmal, éppen az egyéb (3D) lehetőséginek köszönhetően, nagyon egyszerűen meg lehetne oldani. Viszont a kényelmes videószerkesztőből kitérve az általános kezelésének megtanulása nem két nap...

Mivel egyszerű statikus keretről van szó, én is azt javaslom inkább, hogy a kereten belüli részt egy képszerkesztőben fesd ki zöldre, és használd a greenbox (bluebox, chroma key) technikát.

2015. okt. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:
100%

Ez is egy megoldás lehet: Egy lyukasra kivágott PNG-képet tettem a megfelelő méretre kicsinyített videóra. Hogy ez a valódi videószerkesztőkben hogy megy, nem tudom, de gondolom, azok is tudják.

[link]

2015. okt. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!

megpróbálkozok velük!

2015. okt. 14. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!