Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok egy processzor...

Mit ajánlotok egy processzor teljesítményével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Normál (böngészés, HD filmek, képszerkesztő programok)

használatra szeretném, vagyis semmi megerőltető játékok és programok nem lesznek. 4 magos 4x2.05 Ghz-es elegendő ezekhez? Természetesen ár-érték arányt figyelembe véve. Ha tapasztalatok szerint megfelelő ez a ghz is, akkor nem erőltetném a nagyobb teljesítményű megvásárlását.



2015. okt. 19. 18:39
 1/6 tamacraft ***** válasza:
Ehhez bőven elég, főleg így, hogy négy magos. Figyelj, hogy legyen hozzá elég RAM is, min. 4 Gb, és akkor rendben lesz minden (bőven sokáig).
2015. okt. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2x3GHz jobb választás abból a szempontból, hogy sok program nem kezel egy szálnál többet, oda pedig - főleg ha AMD - a 2GHz elég karcsú lehet.
2015. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tamacraft ***** válasza:
51%

Ebbe szándékosan nem akartam belemenni, mert akkor kezdhetnénk a cache méretének körülírásával, vagy a CPU generációjával is. Jó lesz az, én azt mondom! ;-)

Vegyük figyelembe viszont, hogy remélhetőleg a legújabb programokat használ, és Win10 oprendszert, ami gazdaságos erőforrás használattal bír, főleg a win7-tel szemben.

2015. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek a versenyzők.

A jelenlegi (régi) gép lassúságát már unom. Jó lenne hdmi-vel kapcsolódni a HD tv-re is, hogy közben azon hd filmeket is tudjak nézni. Ha jól tudom az első kettő linken található konfigurációban lévő asus alaplapon van csak HDMI csatlakozó port. A többin is lehetséges, vagy csak külön hardverrel?

2015. okt. 19. 19:18
 5/6 tamacraft ***** válasza:

Amire írtad, hogy használni fogod, én egyáltalán nem javasolok a mai világban AMD konfigot. (Bár ezért sokan meg fognak kövezni nyilván.)

Egy csendes, kis fogyasztású, de mégis erős i3-as szett, viszonylag olcsón kihozható. Az lenne való neked úgy gondolom.


[link]


ez csak egy példa, nem akarok reklámozni senkit.

2015. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! : )
2015. okt. 19. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!