Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám "feltörni" a...

Hogyan tudnám "feltörni" a wifi jelszót?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban rájöttek, hogy 1-2 ember meghasználja a wifit, és megváltoztatták a jelszót. :D


A számítógépek szerintem nem wifiről kapják a netet, hanem USB-vel. Amennyiben wifi-ről menne a net, tudnám, mi a teendő. Így viszont sajnos tanácstalan vagyok. Van valamilyen kisebb program, amivel meg tudom nézni a jelszót? Esetleg program nélkül?


Az olyan válaszokat kérlek hanyagoljátok, hogy inkább oda kellene figyelni, nem netezni, stb.


Még mielőtt valaki javasolná, nem, nem tudok a router közelébe férkőzni, és nem, tanárokat sem szeretnék megkérdezni, mert nem szeretek felesleges köröket futni. :)


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. okt. 21. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
ott vérzik el a kérdés, hogy szerinted usb-n jön a net.
2015. okt. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, ethernet kábel... xD Este volt, amikor kiírtam a kérdést. :D Nézd el kérlek.
2015. okt. 22. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Magánemberként sehogy, ahhoz értened kéne, hogyan működik a sugárzott jel kódolása (sőt, WPA2 feltörése a profiknak sem igazán megy). Ezen felül azt tudom mondani, hogy illegális.

Ha elkéred a jelszót, üzend meg a rendszergazdának, hogy iskolában nem célszerű jelszót használni, mert azt továbbadva tényleg mindenki azon lóg, hanem hazsnáljon MAC szűrést. (És rendes sebességű netet.)

2015. okt. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

az iskola vezetéknélküli hálózata az iskola tulajdona. Ha ahhoz nem kaptál hozzáférést, és ennek ellenére te illetéktelenül használod, az bűncselekménynek minősül:

"Információs rendszer vagy adat megsértése


423. § (1) Aki információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki

a) az információs rendszer működését jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve akadályozza, vagy

b) információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) A büntetés bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény jelentős számú információs rendszert érint.


(4) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt közérdekű üzem ellen követik el.


(5) E § alkalmazásában adat: információs rendszerben tárolt, kezelt, feldolgozott vagy továbbított tények, információk vagy fogalmak minden olyan formában való megjelenése, amely információs rendszer általi feldolgozásra alkalmas, ideértve azon programot is, amely valamely funkciónak az információs rendszer által való végrehajtását biztosítja."

Forrás: 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről

2015. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!