Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A hagyományos "kocka" vagy az...

A hagyományos "kocka" vagy az újabb LCD monitorok az egészségesebbek?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne ez a kérdés, sajnos nem nagyon értek a számítástechnikához, de elég sok időt töltök monitor előtt.

A válaszokat előre is köszönöm :)



2015. okt. 22. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Az újak jobbak, de ki használ még CRT monitort?

G.

2015. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lajos54 ***** válasza:

#1 talán nem is hinnéd, mennyien! Elég sok régebbi, még működőképes gépen az van.


Amúgy pedig, hogy a kérdésre is válaszoljak: a régi, katódsugár csővel szerelt monitoroknak elméletileg volt valamelyes sugárzása (a működési rendszeréből adódóan), de -hacsak nem ölelgette valaki a monitort- ez nem volt túl jelentős.

De ha elfogadjuk, hogy volt némi ártalmassága, akkor egyértelműen "egészségesebbek" a ma divatos LCD stb. monitorok.

2015. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1 Most munkahelyre sátorba lehet hogy beszerzek egyet 1 ft-ért lehetőleg, mert oda sajnálnék drága cuccot. Eléggé mostohák a körülmények. :)
2015. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem mindenki engedheti meg magának mindenből az újat...
2015. okt. 23. 00:03
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Videóban remélem választ kapsz a kérdésedre, de itt általánosan beszél a monitorokról.

Egyébként néha érdemesebb egy kicsivel több pénz kiadni. Fontosabb az egészség. Akár többet spórolni, később megvenni.

A frekvenciát is vedd figyelembe, hosszú távon zavaró lehet az alacsony frekvencia.


Nekem már kiskoromban mondták, hogy el fog romlani a szemem hamar és stb, mivel sokat gépezek, nézek TV-t. (és még régen csak "kocka" :D monitor létezett, de már elég rég lecseréltem) Lehet minimálisat romlott, de tökéletesen látok, pedig napi szinten több órát eltöltök gép előtt. Nem ritkán egész nap. Lehet bizonyos szinten személy függő is, de én önmagában nem fognám a monitorra. Inkább, amit a videóban mondtak: egy helyben nézés.

Régen is voltak szemüvegesek, most is vannak. Olvasás sem feltétlen jó a szemnek.

Én is aggódom egyébként a szemem épsége miatt, de pl sugárzástól sosem tartottam gép előtt ülve :D

Azt mondom, ha van rá lehetőség, akkor az LCD monitort használd. Előnyösebb, lényegében minden téren.


Vannak monitorok, ami elé leültem és kis idő múlva éreztem, hogy basszus...itt valami nem stimmel. A szememet érezhetően jobban terhelte :/ pl. haveromnál. Mondom neki, erre a válasz: ő megszokta... xD

Fejfájástól kezdve minden jött. Alacsony frekvenciára gyanakodok (a monitor valami régi noname)

2015. nov. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!