Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » GRUB helyett Windows bootloade...

GRUB helyett Windows bootloader visszaállítása?

Figyelt kérdés

Az egyik windows frissítés nem akar települni, valószínűleg a Grub zavar be neki. Hogy tudnám visszaállítani az eredeti windows bootloadert arra az időre amíg frissül?

(win10 64bit,kali dual-boot)



2015. okt. 26. 23:13
 1/7 Tom Benko ***** válasza:
Nem valószínű, a GRUB egyszerűen továbbdobja a bootot a winloadernek. Konkrétan melyik frissítés és mit tartalmaz?
2015. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

KB3097617-es frissítés, elvileg csomó embernek problémája van vele. Nekem elmegy 30%ig aztán újraindul, kiírja hogy "sikertelen frissítés, módosítások visszavonása", megint reboot és csak aztán enged belépni. Az a baj hogy minden bekapcsoláskor megpróbálja a frissítést telepíteni (hiába állítgatom a windows updatet), szóval egy 10 perc mire eljutok az asztalig... Próbáltam a legtöbb dolgot amit interneten javasoltak, manuális frissítést, sfc/scannow hibakeresést, de nem működtek. [link]

Itt írta valaki hogy grubnál valami boot flaget állított be ami megoldotta (fogalmam nincs mi az), de gondoltam egyszerűbb ha egyszerűen kiiktatom a grubot a frissítés idejére (amennyiben az okozza a problémát)

2015. okt. 28. 01:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Sorry, itt a jó link: [link]
2015. okt. 28. 01:04
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
Telepítsd a Gparted-et, azzal a wines partíciót állítsad aktívra, és elvileg menni fog. Bár nem biztos, ahogy olvasom, van, akinek single win esetén is nyomizik a frissítés. Van bármi oka, hogy a wint még megtartod egyáltalán?
2015. okt. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van, ugyanis gamerkedek :D

Köszi, akkor megpróbálom ezt.

2015. okt. 30. 00:51
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Melyik játék? Mert lehet, hogy fut WINE-nal.
2015. nov. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Fel sem tudnám sorolni hogy mennyivel játszok, de jelenleg viszem az AC:Rogue-t, GTAV-t, Ori and The Blind Forest-et és gyakran CS:GO-zok.

Szóval maradok a windowsnál még egy darabig (amúgy sem értek még annyira a linuxhoz)

Am nagyon köszi a tippet, ma este sikerült megoldani a problémát, Gparted live-el csináltam :)

2015. nov. 5. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!