Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok, hova mentsek...

Mit ajánlotok, hova mentsek kb 50 giga adatot?

Figyelt kérdés
Van nagyjából 50 gigabájtnyi adatom a gépen. Főleg fotók. Átnézem még, hogy minél kevesebb legyen, de nem akarom, hogy elvesszenek. Külső merevlemezt nem tudok most venni, pendrive-ot annyit nem tudok összeszedni, a memóriakártyáim is tele vannak. A gépben azzal a meghajtóval van a baj, amelyiken a sok adat van. Szerintetek fel merjem tölteni a fotókat a onedrive-ra vagy google drive-ra? Minőségileg a képek rosszabbak lesznek-e? Köszönöm!

2015. nov. 2. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
romlani fognak az tuti .ha se pénzed se semmid akkor meg vagy szívatva . még 1 valamit tudsz havertól kölcsön hdd amíg átmásolod a cumoidat újra rakod a gépet aztán vissza másol ,más nem jut eszembe.
2015. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mitől romlanának már a gugli drive-ban a képek, ekkora marhaságot... Nade kérdező, tőccsed fel öcsém a felhőbe, oszt ezután se tarts másolatokat az adataidról, sokan szeretnek veszélyesen élni :))
2015. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lajos54 ***** válasza:
100%

Az ilyen-olyan tárhelyek, drive-ok stb., amiből manapság egyre több van, nem befolyásolják a képek minőségét. Adat az adat, ez nem olyan, mint mondjuk a facebook vagy a youtube, ahol automatikusan csökken a méret, vele együtt a minőség.

Legfeljebb az lehet egy kicsit hátrány, hogy ha egyáltalán sikerül 50 gigányi adatot valahova felvarázsolni, hogy kicsit megőszülsz, mire ennyit feltöltesz. Persze sokban függ a neted sebességétől, de arra is gondolni kell, hogy a célhely elérése -terheléstől függően- néha meglehetősen lassú.

2015. nov. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) 2 hetet adtam magamnak arra, hogy 30 gigát a onedrive-ra feltöltsek (szelektálni kell előtte), egy másik részét meg más gépére át tudom tenni. És örülök annak, ha nem rontja a minőséget le, igazából meg is néztem, h ha letöltöm a képet, rosszabb-e vagy sem. És nem vettem észre változást.
2015. nov. 3. 19:27
 5/11 anonim ***** válasza:
ha profi fotós lennél és ez lenne a szakmád akkor észre vennél ..
2015. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Na csak leellenőriztem, leszedtem egy guglira régebben feltöltött képet. Az eredetivel azonos pixel és byte méretű. Nekem ugyan nincs ilyen profi fotós sasszemem, de nem látom igazolva a két válaszoló által is említett minőségromlást.
2015. nov. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lajos54 ***** válasza:

#6

Nem csodálom, hiszen egy ilyen tárhelynek kizárólag a fájlok (bármilyen adatok) tárolása a célja. Egy fájl tartalma pedig nem változHAT, tehát ha az adott fájl egy kép, az nem romolhat semmit. Ugyanúgy, mintha mondjuk kiírom egy pendrive-ra, vagy bármilyen háttértárolóra, majd visszatöltöm, a fájl tartalma változatlan marad!

2015. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem !
2015. nov. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Lajos54 ***** válasza:

#8

Ez egy nagyon bő válasz :)

De mégis, mire érted, azt, hogy "nem!"?

2015. nov. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mert a nem profinak rosszabb a látása? A profinak titulált is alkothat szemetet és az amatőr is remeket.. És habár én a letöltött és az eredeti képeket rengetegszer összehasonlítottam, olyan volt, mintha az egyiknek erősebb lenne a színe, mint a másiknak (valószínűleg ezt csak bemeséltem magamnak, hogy kifogásoljam a letöltöttet). Köszi a többieknek is, úgy tűnik, hogy amire nekem kell, arra jó az online tároló is
2015. nov. 6. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!