Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kedves Szakértők! Vettem egy...

Kedves Szakértők! Vettem egy használt laptopot LINUX (Ubuntu 14. 04) op rendszerrel, a teljes (160 Gb) HDD ext3-ra van formázva. XP-t szeretnék feltelepíteni, a LINUXra nincs szükségem. Hogyan tudom leszedni a LINUXot és feltenni az Xp-t?

Figyelt kérdés

Egyből XP telepítőlemezzel nem boldogultam az elején, mert bár az XP telepítő az illesztőprogramok ellenőrzését stb. elvégezte, de utána hibával leállt (a számítógép károsodását okozhatja a folytatás). Letöltöttem az Ubuntu telepítő lemezt és a valami mást választottam a menüben, 10 Gb kivételével kértem új partíciót, FAT32-et választva. A folyamat elindult, de kb. 7 óra múlva sem ért véget és nem fagyott le, ki tudtam lépni a telepítésből. Mit kell tennem? Ha lehet, lépésről-lépésre kérnék segítséget.

Nagyon köszönöm.



2015. nov. 8. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, mi volt a hiba, milyen károsodást szenvedhet a gép a telepítástől. Azt javaslom, ha csak nem egy tízéves gépről van szó, ne erőltesd az XP-t. Szép volt, jó volt, de egy közel 15 éves op. rendszerről van szó.
2015. nov. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

beteszed az ubuntu telepítő lemezt,és kipróbálásra mész.

ott kiválasztod a gparted programot,és teljes egészében törlöd a hdd-ről a partíciót ( partíciókat ) , így kapsz 160 giga szabad helyet.

ezt felosztod 2 részre,mind a kettőt formázod ntfs-re.

majd ha ezzel megvagy,és van két ntfs partíciód,szépen berakod az XP telepítőt,és menni a fog a telepítés,feltéve,ha nem a telepítő lemezed a hibás. :)

2015. nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Az ikszpé már a kiadásakor is egy fos volt , most már támogatás sincs rá , akkor ajánlatos egyedül ha mazochista vagy. Ubuntu helyett mehetne valamelyik értelmes os egy egyszerű felülettel.
2015. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tengor ***** válasza:
#3, igazán ajánlhatnál valami konkrétat is, hogy szerinted mit kellene rátennie!
2015. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Debian lxde-t , mert lightweight , gyors és stabil.
2015. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ne erőltesd az XP

hamarabb megszállja az ördög mint hogy befrissítene a védelem

2015. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Nincs semmi probléma az XP-vel,jelenleg is azt használom a Xubuntu mellet és nincs vele semmi probléma(ami van azt már kiismertem,nem eszik szét a vírusok a gépet,a támogatás lejárása pedig marketing).De erőltetni nem szabad,ha a géped képes tűrhetően futtatni egy újabb OS-t.Szerintem ne cseréld azért mert nem Windows,a Windows fanok szidják csak meg azok akik életükben nem használták.A Linux-ot azoknak ajánlom akik nem értenek a géphez meg azoknak akik tudják miről van szó és van kedvük személyre szabni az OS-t és úgy működtetni ahogy akarják.A Linux disztrók nagy része tökéletes netezésre mert biztonságos és stabil.Szóval próbáld ki először hogy milyen,ne csak pár napig hanem mondjuk egy hónapig ha nem jön be akkor keress egy másik disztró-t.
2015. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudom leszedni a LINUXot és feltenni az Xp-t?"

"XP telepítőlemez ... hibával leállt"


Amíg nem lehet tudni, milyen hibával állt le és miért, addig az a válasz, hogy XP telepítőlemezzel formatálás.

Amúgy ne formatáld a lemezt a live Ubuntuval, pláne ne FAT32-re. Maximum töröld a partíciókat és esetleg partícionáld újra, minden mást bízz az XP-re. (Már ha tényleg mindenáron XP-t akarsz feltenni.)

2015. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tabaki ***** válasza:
Attól függetlenül, hogy én is inkább linuxot tennék rá, az XP-telepítőről bootolva szerintem is mindent meg kéne tudnod csinálni, beleértve a partícionálást-formatálást is. Ha nem megy, lehet, hogy hibás a telepítőlemezed, próbáld meg egy máshonnét beszerzett másikkal.
2015. nov. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg bízd olyanra aki ért hozzá.
2015. nov. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!