Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet azt megoldani,...

Hogyan lehet azt megoldani, hogyha egy képfájlt kiírok egy SD kártyára, akkor a méreténél több helyet foglaljon el?

Figyelt kérdés

Namost a magyarázat. Rendelkezem itthon egy ún. málnapcvel, aminek a kis SD kártyájára kiírom az Ubuntu matet, akkor a 8GB-os SDkártyából csinál nekem 3,5Gb, a többivel nem foglalkozik. (Üresen hagyja, partícionátlanul.) Ha utólag lepartícionálom neki, akkor ubuntun belül tudom mountolni úgy, mint hogyha egy külső merevlemez lenne, ennek következtében a rendszer cuccait, újonnan telepített programokat nem tudom rárakni. Amit szeretnék megoldani, hogy ezt a maradék helyet is a rendszerhez csatolni.

Bocsi a hülye fogalmazásért, remélem nagyjából érthető voltam. :) köszönöm.



2015. nov. 17. 18:56
 1/10 Tengor ***** válasza:
Méretezd át a rendszerpartíciót.
2015. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

EXT4-es partíciót nem enged méretezni sajna.

Legalábbis a win32 disk imager-rel nem sikerült.

2015. nov. 17. 19:55
 3/10 A kérdező kommentje:

upsz, félreírtam a program nevét, kissé elfáradtam bocsesz.

Szóval a MiniTool Partition Wizard-al nem sikerült. :)

2015. nov. 17. 19:57
 4/10 Tengor ***** válasza:
Mert az nem is arra való. Használj partíció managert!
2015. nov. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, holnap meglesem, köszönöm. :)
2015. nov. 17. 21:55
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha utólag lepartícionálom neki, akkor ubuntun belül tudom mountolni úgy, mint hogyha egy külső merevlemez lenne, ennek következtében a rendszer cuccait, újonnan telepített programokat nem tudom rárakni. Amit szeretnék megoldani, hogy ezt a maradék helyet is a rendszerhez csatolni. "


Akkor most a mountolás nem megy? Utólag egy partíciót létrehozni az üres helyen teljesen jó gondolat, ezt kell csak működés közben felcsatolni.

2015. nov. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom mountolni, látja is a gép, írni olvasni tudok róla, csak hogy ezt külső eszközként érzékeli, így (tudásom szerint) a rendszer dolgait nem lehet rápakolni.
2015. nov. 18. 15:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen "rendszer dolgait" tennél rá, de csak jogosultság beállítás kérdése.

Egyébként ha képfájlt írsz ki, akkor természetesen az abban lévő partíciók fognak megjelenni. Ha maga a képfájl 8GB-os, akkor úgy fog látszódni.

2015. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ez az Ubuntu képfájl egy live rendszer?
2015. nov. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megoldottam. Nem, nem live cd, ez egy rasbperry pi-re való ubuntu.

Windowson Easeus-sal próbáltam, nem engedte átméretezni, de linux alatt Gparteddel sikerült.

2015. nov. 18. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!