Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows7 uán hogy telepítsek XP-?

Windows7 uán hogy telepítsek XP-?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy talàlkozott e màr valaki ezzel a problèmàval.

Ha Win7 utàn akarok XP-T telepìtse az illesztő programok utàn leàll.

Win7 el formàztam a vinyòt,de ùgysem engedte.



2015. nov. 22. 17:14
1 2
 1/15 anonim válasza:
Miért szeretnél a gépedre xp t telepíteni
2015. nov. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Két Win esetén először mindig az alacsonyabb verziószámút "ilik" telepíteni. (előbb XP, utána Win7)
2015. nov. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Win7-tel vettem a laptopot.Letörlöm és a helyére szeretnék XP-t telepíteni,de nem engedi!!!!!!!!!!
2015. nov. 22. 18:56
 4/15 anonim ***** válasza:
Miről akarsz telepíteni? CD/DVD vagy pendrive? Kész telepítőd van már? (bootolható lemezkép)
2015. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

CD-ről szeretnék telepíteni.Próbáltam másik XP-t is,de semmi.

Ugyanúgy az illesztők után kék képernyő.Valaki azt mondta,hogy Win7,Vista után nem lehet Xp-t telepíteni.Valahogy máshogy kell formázni a vinyót,DE HOGY?

2015. nov. 23. 07:41
 6/15 anonim ***** válasza:

Álljunk meg egy szóra!

Az egész dolog amit leírtál, hibás! Azt írd le, hogy:

1. Milyen géped van, hány HDD-vel, mennyi memóriával.

2. Milyen partícióid vannak, és melyiken mi van?(Win, adatok stb.)

3. Hová akarod az XP-t telepíteni?

Első nekifutásra ezekre válaszolj!

Azt tudod, hogy az XP-vel jobb elkerülni az internetet?

(hacsak nem vagy nagyon rutinos Win-es. De ha a telepítés lényegét sem tudod (és szerintem nem) akkor nem elég még a jártasságod hogy egy XP-vel kimerészkedj a netre.) Kis idő után vagy egy vírusgóc lesz a géped, vagy meghal az XP-d.

Miért akarod az XP-t? Nem bírsz megbarátkozni a 7-tel?

Ha segítséget vársz, először ezekre a kérdésekre válaszolj, mert csak úgy tudunk segíteni.

2015. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hibás?

acer aspire 5730zg

HDD

1. meghajtó - WDC WD3200BEVT-22ZCT0 (298 GB)

Partitions:

Kötet Kötet típusa Meghajtó Kezdő ofszet Kötet hossza

#1 (Aktív) NTFS 1 MB 100 MB


#2 NTFS C: 101 MB 99900 MB


#3 NTFS D: (TÁRHELY) 100001 MB 205243 MB


Formáznám az összeset egy partitiont csinálnék és arra menne az XP.

Csak azt tudom,hogy az xp egy Avast,Comodo kombóval nehezen szed össze vírust.

Meg különben is,csak bátorkodnák kivinni a netre.


A Win7-tel kb fél éve barátkozom.Tetszik is meg nem is.

Ki szerettem volna próbálni,hogy XP hogy muzsikál rajta csak,de olyan problémába ötköztem amivel még nem találkoztam.


[link]


Mikor ez lefut


[link]


Ez fogad.

Szóval a partitionáláshos sem tudok eljutni.

Win7-tel formáztam a vinyót,utána be az XP,de úgy is ugyanez.

Mi lehet a gond?


A képek illusztrációk jellegűek,de nálam is ezt írja ki csak magyarul!

2015. nov. 23. 17:58
 8/15 A kérdező kommentje:
Bocs angolul!
2015. nov. 23. 17:59
 9/15 anonim ***** válasza:

Elöljáróban:

Természetesen, ha XP-t akarsz akkor nyilván azt teszel fel.Hogy nem ajánlott azt azért írtam, mert frissítések már nem jönnek hozzá. Tehát ha vannak benne biztonsági rések , azt a Microsoft nem javítja, így támadhatóbb marad a rendszer.

Arra azért gondolj, ha egyetlen partíció lesz a teljes vinyón: ha később valami miatt újra kell telepítened a rendszert, akkor minden más adatod is el fog veszni.

Másik: ha feltelepítetted az XP-t, hogy fogod leszedni hozzá a drivereket? Mert interneted nem lesz, ahhoz is driver kell.

Most pedig konkrétan:

Igen, hibás. Mert:

1. Azt írtad, a Win7-tel leformáztad a vinyót. A vinyót lehetetlen a rajta lévő rendszer alól leformázni. Legfeljebb a többi partíciót tudod törölni/formázni, stb.

2. A gépeden ott van 3 db partíció. Akkor mit formáztál? A D-t (Tárhely)? És utána adtál neki nevet és betűjelet? (de Te csak egyetlen partíciót akarsz az egész lemezre. Akkor meg minek?)

3. Le akarod cserélni a 7-et XP-re. Akkor úgynevezett "tiszta telepítés"-t kell csinálnod. De szerintem, Te Win7 alatt betetted a lemezt a lejátszódba és megnyitottad, majd a "telepítés"-re kattintottál.

Így történt?

2015. nov. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem nem így történt Bmeg!!!!!!!!

Arról bootoltam!!!!!!!!!!!!!!

2015. nov. 24. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!