Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A telefonok mérete hogy...

A telefonok mérete hogy állapítható meg?

Figyelt kérdés
Mit jelent az, ha egy mobiltelefon méreténél pl. 4,5' vagy 4,7'-t látok? Mi számít már nagyobbnak? És ezek a számok centiméterre vagy valamire behelyettesíthetők?
2015. dec. 1. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélem ezen a képen érthető

[link]


(1 col = 2.54cm)

2015. dec. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 |Orfeusz| ***** válasza:

Ez a képátló, colban (inch, kb 2.5 cm)

Ez csak a képernyőméretet mondja meg, az alsó-felső-oldalsó kávák és a vastagság még sokat számít.

Mostanában a "normál" telefonok 5"-osak (kb mint a kisebbik iPhone6), a nagyobbak 5,2-5,5 és a phabletek 6-6,6.

Ha nem extra nagy a káva és vastagság, akkor a 4,5" az egykezes átérés határa, 5" még stabilan kezelhető egy kézzel (csak a másik sarkát nem éred el). 5,5" fölött már inkább kétkezes.

2015. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem most 4,5" képátlójú telefonom van (11,4cm), nem túl vastag oldalsó kávával. Ezt egy kézzel még elég jól kezelem és még zsebben is elviselhető. Előtte egy 3,7"-s telóm volt, ami kompaktabb volt, de most utólag visszanézve rá már nagyon picinek tűnik. Lassan megérkezik a következő telóm 5" kijelzővel, amitől picit félek, hogy nagy lesz és nem tudom majd kényelmesen hordani, használni (:S) Valószínűleg megszokom és majd a 4,5"-osra nézek vissza, hogy milyen kicsi. :)

A napokban megtaláltam az első érintőkijelzős telefonomat, na azon majdnem hanyatt esetem...2,6" kijelzőn molyoltam (utólag hihetetlennek tűnik).

Szóval egy szó mint száz a 4,5" egy tök jó, ideális méret kényelmes használathoz, de ez egyén és igény függő is.

2015. dec. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!