Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hülye vagyok tudom de ez az...

Hülye vagyok tudom de ez az oldal arra van hogy névtelenül írjunk rá kérdéseket a többi lent?

Figyelt kérdés
Na aztszeretném mondani/írni hogy kaptam egy Wincsesztert és tőltöttem rá 31GB filmettt és formáltam azt írta hogy minden elveszik ami rajta volt de nem csak azt hanem a 31GB-ot is letörölte a wincseszterröl és nem tudom vissza állitani létszi segitsetek Köszi csak normális választ légyszíves Windows 7?

2015. dec. 5. 20:26
 1/8 Emberek ***** válasza:
ha nem elsödleges merevlemez, azaz nem rendszer fut róla, és nincsenek olyan programok telepítve rá, amik állandóan írnak a lemezterületre, akkor van esélyed a recuva-val
2015. dec. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi de hogy lehet (ha lehet) vissza állitani azt hogy az 500-bol ne 469GB hanem 500 legyen.
2015. dec. 5. 21:18
 3/8 Lajos54 ***** válasza:

Arra azért számítsál, hogy ekkora adatmennyiség esetén iszonyat hosszú ideig fog tartani a művelet. És még arra sincs semmi biztosíték, hogy -mégha sikerül is visszaállítani- nem biztos, hogy működni is fog. Azaz lejátszható lesz.


De azért egy kérdést megengedsz? Miért is kellett formattálni a winchestert?

2015. dec. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lajos54 ***** válasza:

Most, hogy olvasom a reagálásodat, van egy olyan érzésem, hogy kissé félreérthetően tetted fel a kérdést.

Szóval akkor miről is van szó? Mi a probléma?

A 31 GB-nyi filmet szeretnéd visszanyerni?

Vagy az már nem kellett, azért formattáltad a HDD-t?

Egy kicsit pontosíthatnál!

2015. dec. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem az a probléma hogy az 500 GB-ból csak 469 látszik? Ez egy ismert átverés a gyártók részéről, bővebben: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..
2015. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó kérdésre gondoltam.
2015. dec. 5. 22:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem kérdésre hanem válszra gondoltam
2015. dec. 5. 22:11
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ez egy ismert átverés a gyártók részéről"

Nem átverés.


A hardvergyártók az SI-szabvány szerinti decimális prefixumokat használják - így:

500 GByte = 500.000.000.000 (500 milliárd) Byte

viszont az állományok méreténél, az operációs rendszereknél a 2 hatványán alapuló váltószámok terjedtek el a decimális prefixumok használatával.


Így lett megszokásból "hibásan" (sic!) az 1 GByte-ból 1024 MByte, az 500 milliárd Byte-ból 465.6612 GByte.

Ennek kivédésére hozták létre 1999-ben a bináris prefixumokat ( [link] ).

Tehát a merevlemez 500 GByte-ja 465.6612 GiByte (gibibyte).


Ugyanúgy, mint az adatátviteli sebességnél: 100 MBps = 100.000 kbps = 100.000.000 bps (ennek az oka, hogy az adatráta a sávszélességből/órajelből származik, aminek a mértékegysége a Hz, ami pedig a decimális prefixumokat használja)

2015. dec. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!