Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Memória csere után mi lehet a...

Memória csere után mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A memóriát szerettem vna kicserélni, de amikor megtörtént, bekapcsoltam a gépet és a monitoron nem jött be semmi. A memóriát visszatettem és semmi. Nem reagál. Most telefonról vagyok. Tudnátok segíteni?
2010. márc. 22. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a monitor nem jön be, akkor több mint valószínű, hogy nem a memóriával van a gond, hanem a videókártya környékén kéne szétnézned. Nem lazult-e ki az alaplapból, esetleg a monitor madzagjai nincsenek megfelelően bedugva, nincsenek-e megtörve, stb.
2010. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de ez volt a legelső dolog, amit megnéztem. Másik gépnél is ugyanez a gond. Csak ott kb. 20 msdp után leáll az egész.
2010. márc. 22. 13:47
 3/8 anonim ***** válasza:
A memória órajele ugyanakkora mint az előző memóriádé? lehet h. az alaplapod esetleg nem támogatja?
2010. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy nem kompatibilis de mindent visszatettem, ahogy volt. És mondom hihetetlen, de két gép csinálja ezt egyszerre.
2010. márc. 22. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem raktad rendesen bele a memóriát a slotba. Egyik gépbe sem. Elég erősen meg kell nyomni, hogy benne legyen. Ha végképp nem megy, akkor CMOS reset a kis jumperral (alaplap könyvében a leírás, hogy hol találod), vagy elem ki kb 10 percre.
2010. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most ott tartok, hogy a Biost szeretném frissíteni. Csak azt a szar jumpert nem találom, ami nem ártana hozzá. A tűskék megvannak, de sehol semmi jumper. Lehet hagyom a fenébe, mert nem jutok vele elöre.
2010. márc. 22. 16:57
 7/8 anonim válasza:
Helló, nálam is ez van.. . kivettem az egyik ramot, bogy megnézzem a tipusát, visszatettem, de aztán a monitor nem érzett semmit.. . lehet hogy le kellett volna áramtalanítani?
2014. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet azóta megoldottad, de nem az alaplap driverét, szoftverét kellett volna frissítened?
2014. aug. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!