Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop anyámnak? :D

Laptop anyámnak? :D

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni anyámnak egy laptopot. Főleg irodai munkára és internetezésre használná (excel, word, levelezés...) pl. GTA nem kell hogy menjen rajta. Milyen márkák és típusok között érdemes nézelődni? 120-150 között érdekelne.

2015. dec. 7. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

[link]


Ez mondjuk elég korrekt. Ráadásul még csak nem is kamu akció.

2015. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

140-ért szerintem sok, hogy netezzen meg excelezzen.


Ha tényleg csak ennyi a cél, akkor szerintem ez bőségesen elég kell, hogy legyen:

[link]


Ráadásul ehhez Windows is van. Nincs benne dedikált VGA, de anyukád tevékenységéhez nem is kell.

2015. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

anyunak dedikált vga kicsit erős szerintem..


alap dolgokhoz elég egy i3-as lapos 4gb rammal 120 körül már kapni viszont ha kicsit nagyobb sebességet akarsz és nem gond a kis tárhely akkor nézz egy olyat amiben van legalább 128gb-os ssd


mondjuk az is kérdés hogy mennyire akarja hordozni és mennyi ideig mert ha hosszú munkára kell akkor lehet inkább az aksi időt kell figyelembe venni..

2015. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi gyors válaszokat, jónak tűnnek. Jöhetnek még!
2015. dec. 7. 21:13
 5/10 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, a részleteket:

Nagy kijelzőt szeretne, nem hordozná sokat, állandó hálózati töltővel használná és filmeket is szívesen nézne rajta.

2015. dec. 7. 21:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Fujitsu A514, Dell Inspiron 5558 Inteles verziója, ezek a legolcsóbbak, amiket már érdemes megvenni, ez alatt csak rossz van az újak közül, pl az Asus X szériája kerülendő.
2015. dec. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

dehogy kerülendő. Az asus legalább nem spórol a hardverekkel. 125e ftért vettem 3éve asus x54hr-t és azóta is birja. 3év tisztitás után is 36fokon maradt a proci használata.


amúgy ha filmezés akkor mindenképp full hd-s laptopot vegyetek. innen nézzétek meg valamelyiket: [link]

aztán még +ban rakjatok bele +4gb ramot.

2015. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mármint 3 év után volt csak tisztitva de előtte se volt gond a melegedéssel.
2015. dec. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyártókba ne menjünk bele, mert az egyéni tapasztalat és fanatizmus (márka b×zéria) nagy úr tud lenni.


Nézd, felrobbanni, alva járni, rád támadni egyik sem fog, alapvetően mindegyik ugyanazt tudja. Nekem pl. Asus X szériás laptopom van (X555LB, hogy pontos legyek), és semmi bajom vele. Ez olyan, hogy most Opelt vagy VW-t veszel 5 millióért, nagyon nagy különbségekkel nem fogsz találkozni.


Én azt mondom, hogy 100 környékén bőven találsz olyat, ami ezeket az igényeket kielégíti.


4GB RAM, 15-16"-os kijelző, valamire való processzor, 500GB körüli tárhely, más nem kell. Mindezt 100.000 környékén. A többi már mind felesleges, csak a pénzt rakod ki az ablakon.ó, mert nem fogjátok kihasználni.

2015. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja, értem én mire célzol. Viszont amúgy szerintem fontos hogy full hds legyen ha már filmezni is akar. lehet simán is nézni ez igaz, de ha nem pont csont közelről nézi akkor idegesiteni fogja hogy eltünnek a szinek. mármint erre gondolok. [link]
2015. dec. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!