Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az Excel-ben, hogyan tudok...

Az Excel-ben, hogyan tudok táblázatokat Abc sorrendbe rakni?

Figyelt kérdés
Maga a parancsra rájöttem, a problémám viszont az, hogy egyes táblázatokat abc sorrendbe szeretném állítani, de csak azok nevét teszi sorrendbe. Én viszont azt szeretném, ha "hozzá rendelt" adatok is vele együtt mozdulnának! Ezt, hogy lehet megoldani? (Amennyiben nem túl egyértelmű a kérdésem, képet is töltök fel róla) Egymás alá, vagy egymás mellé! Ismét új és új adatokat vinnék be az évek során, viszont szeretném őket egyszerűen rendszeresíteni.

2015. dec. 19. 11:32
 1/5 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Ne csak azokat a cellákat jelöld ki, amik alapján rendeznél, hanem az egész táblázatot
2015. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy viszont nem engedélyezi ezt az opciót! :( Kijelölve az egész tartományt amit mozgatni szeretnék, és inaktívvá válik ez a lehetőség. Valahogy nem lehet rétegesíteni, vagy megadni parancsként, hogy egy..."egész"ként kezelje ezeket az adatokat?
2015. dec. 19. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mivel próbálkozol, de ha kijelölöd a teljes rendezni kívánt tartományt, akkor a rendezés/szűrésben az egyéni sorrend ablakban lehet ezt megvalósítani és ugyanitt vedd ki a pipát a fejlécből.
2015. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A variációt úgy akarom, hogy ne tűnjenek el átmenetileg sem információk. Zenekaroknak az album adatbázisát rögzítenem, és egy előadónak egy táblázatot csinálok. Zenekaronként ez hosszabb távon elég sokat tenne ki, és ezt szeretném betűrendben felállítani, úgy, hogy a hozzátartozó infók (album nevek, év) is automatikusan hozzáigazodjanak.
2015. dec. 19. 15:11
 5/5 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Nincsenek benne valahol egyesített cellák?
2015. dec. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!