Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen módon tudnám vele...

Milyen módon tudnám vele megosztani a netet?

Figyelt kérdés
lehetőleg olcsóbb megoldást kérek, jah és van switchem, csak az a helyzet hogy kicsit messzire kellene megosztani... , csatoltam 1 dokumentumot is amiben le van rajzolva a helyzet, az arányok : [link]
2010. márc. 24. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Légyszives ha legközelebb lerajzolsz valamit, akkor azt képen tedd, ne pedig dokumentumban -én nem használok office-t, nem tudom megnézni-


Nagy távolság áthidalására wireless cuccok a legmegfelelőbbek. 5ghz-es techologiával rossz időjárási körülmények között is viszonylag stabil kapcsolatot tudsz létrehozni. Persze ez plusz költséggel jár, úgyértem sokáig tart mire megtérül a befektetés.


Ha nem nagy távolságokról van szó, úgyértem 200m alatti áthidalásról, akkor használhaszt kábelt is, ez egyértelműen olcsóbb.

Ha házak közé akarod kihúzni, akkor annak a szállítását is meg kell oldani.. úgyértem hogy hát hogy nézne már ki ha a kerten kúszna át a kábel? Még a végén áttolod rajta a fűnyírót :D

2010. márc. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kb 80-120 méterről lenne szó
2010. márc. 24. 09:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Wireless router kell azon az oldalon ahol az internet van, külső yagi vagy panel antennával, a másik oldalon egy olyan wireless kártya a gépbe amire lehet külső antennát csatlakoztatni és arra is yagi vagy panel antenna. Szembe fordítod a két antennát bekonfigurálod az eszközöket és már működik is. Persze érdemes lekódolni vagy MAC címet szűrni a routernél, hogy idegen ne tudjon csatlakozni rá olyan könnyedén.

A kábeles megoldás nem túl jó, olyan hosszú kábelen az első villámlásnál keletkezik akkora túlfeszültség, hogy tönkretesz mindent. Másrészt köz és más magánterületén csak engedéllyel lehet vezetéket húzni.

2010. márc. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak a sarki ház szerintem "árnyékolni" fog. Magasabbra kell tenned az antennákatmint a sarki ház, úgy, hogy légvonalban lássák egymást.
2010. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 czibles ***** válasza:

először is ha swiched van akkor nem érsz vele semmit,router kell.


egyik megoldás hogy fogod a routeredet (márha az van) és felrakod jó magasra ahogy elöttem is mondták. és ha jön egy vihar és belecsap, akkor anyázol, hogy megsemmisül minden ami rá lesz kötve fizikailag. tehát valami villámháritó is kéne nah már most az nem olcsó.


vagy veszel 1 minőségi routert ami tudja a 802.11n -t.

továbbiakban attól függ, hogy hogyan akarod, ha a 2. házban is szeretnél több gépet rákapcsolni akkor veszel még 1et a routerből és azt mondod hogy ők ketten legynek összekötve wifin (ad-hoc).

vagy ha csak 1 gépre szeretnél akkor veszel egy minőségi n-es wifikártyát a gépbe és azt hozod össze az n-es routerrel.


és fontos a minőség jelenleg, mert a 802.11n még nem hivatalosan elfogadott szabvány.

2010. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!