Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Billentyűzet, segítség SOS!...

Billentyűzet, segítség SOS! Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Van egy Asus Cerberus nevű billentyűzetem és az lenne a problémám vele, hogy néhány betűnél,számnál nem az írja amit kell. Például:0-helyett egy ö betű 1-es helyett egy 2-est ir, 2-es helyett a-t. de még sok betűnél van így. Most mit csináljak? Billentyűzetprogramozó programok nem segítenek.... legalábbis a KeyTweak nem segített. Segítség!!!

2015. dec. 27. 15:45
 1/9 CspCsj ***** válasza:

Próbáld frissíteni a belső programját (firmware):

[link]

2015. dec. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Frissítettem.... De semmi. Valami más program vagy vigyem vissza oda ahonnan vettem?
2015. dec. 27. 16:55
 3/9 CspCsj ***** válasza:
Ha van a közelben másik gép/laptop azzal is kipróbálnám, és ha ott is jelentkezik a probléma akkor vissza kell vinni/küldeni.
2015. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
számítógépemen Windows XP SP3 van. Kipróbáltam egy Win 8.1-es tableten és ott működött minden. A billentyűzet dobozán rajta volt a támogatásoknál az XP is. Az op. Rendszer lenne a hunyó?
2015. dec. 28. 16:02
 5/9 CspCsj ***** válasza:

Ha máshol jó, akkor valószínűleg nem hardveres probléma. Visszaküldheted, de szerintem nem fognak hibát találni.


Bár az XP is rendszerint támogatott, de a telepített driver-ek (verziói) meg egyéb szoftverek is bezavarhatnak.

Végső soron a rendszer-újratelepítés is szóba jöhet.


Esetleg próbád a billentyűzet kiosztást törölni és újra hozzáadni, valamint az Eszközkezelőben eltávolítani, majd kihúzni és újra bedugni.


[link]

[link]

2015. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A billentyűzet kiosztást hol, hogy kell törölni majd hozzárendelni?
2015. dec. 29. 12:35
 7/9 CspCsj ***** válasza:

A fent adott weboldal leírása alapján:

Start menü > Vezérlőpult > Területi és nyelvi beállítások > Nyelvek > Szövegbeviteli nyelvek és módszereknél a Részletek gomb.

vagy rövidebben:

A jobb alsó sarokban az óra melletti HU ikonon jobbegérgomb > Beállítások.


Ezt kell ekkor látnod:

[link]

Itt a kijelölt billentyűzetkiosztást "Eltávolíthatod", vagy "Hozzáadhatsz" másikat, vagy újra az eltávolítottat.

(egynek mindig maradnia kell, valamint az kivastagított alapértelmezett kiosztást nem távolíthatod el, először egy másikat kell alapértelmezettre beállítani)


Ha nem javul, akkor az Eszközkezelőben is távolítsd el, majd újra bedugva remélhetőleg jól ismeri fel.



Ha nem, akkor vagy telepítsd újra, vagy próbálj ki másik rendszert.

2015. dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de idő közben feltelepítettem a Windows 9.1-et és ott valahogy müködik :D köszi a válaszokat!
2015. dec. 31. 18:04
 9/9 A kérdező kommentje:
*8.1-et.... Lol :D Windows 9.1 :DDD
2016. jan. 1. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!