Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan telepíthető Windows...

Hogyan telepíthető Windows pendrive-ról?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy ACER Aspire ES1-131 típusú notebook-ot, amin sajnos Linpus Linux van. Én erre szeretnék Windows 7-et telepíteni, de miután a gépben nincs CD/DVD-olvasó, így csak USB-ről lehet. Készítettem is egy pendrive-ra egy Win7 telepítőt (boot disk), el is indul szépen, de a telepítés előkészítésénél ez a hibaüzenet jelenik meg:


"Egy CD/DVD- meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, ill. USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa az eszközt most.“


Mint említettem, nincs CD-meghajtó a gépben, így teljesen tanácstalan vagyok. A neten azt írják, hogy az a baj, hogy ebben a notebookban USB 3.0 van, s ezt kellene letiltani a BIOS-ban, de a gép BIOS-ában semmilyen állítási lehetőség nincs, ami az USB-re vonatkozna.


Tud valaki megoldást?


2015. dec. 29. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezen a gépen felejtsd el a Win 7-et.

Nem kompatibilis vele.

Windows 8.1 vagy 10.

2015. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rufussal kell csinálni. Az a Linux disztribúció pedig nem sajnos van rajta, mert ha eredti Microsoft Windows-al vetted volna meg sokkal többe került volna.
2015. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lajos54 ***** válasza:

Ez a széria (ACER Aspire ES1-131, van belőle többféle is!) annyira új, hogy a Windows 7 talán még nem is ismeri, ennélfogva esetleg nincsenek is hozzá Win 7-es driverek. De a telepítőben biztos, hogy nincsenek benne. A pontos típusára kellene rákeresni a gyártó honlapján, és megnézni, van-e hozzá 7-es driver. Ha nincs (több ilyen laptop is létezik) akkor felejtős a Windows 7, mert nem tudod vele használni. Ebben az esetben a Windows 8.1 jöhet szóba, esetleg a 10, de ez utóbbival vannak még nyűgök...

Ha mégis találsz hozzá megfelelő drivereket, azt írd ki egy másik pendrive-ra, dugd be egy másik USB aljzatba, amikor kéri a telepítő.

2015. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs hozzá Windows 7 driver, csak 8.1 és 10. Azon belül is csak 64 biteshez.
2015. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, fel is tettem win 8-at, de pechemre a 32 bitest, ami azért gond, mert a touchpad-hoz csak 64 bites op. rendszerhez van driver :(
2015. dec. 29. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!