Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógépre adásvételi?

Számítógépre adásvételi?

Figyelt kérdés
Eladtam a saját számítógépemet a jó fogáson 160 ezer Ft ért, a vevő akar írni egy adásvételi szerződést. A pénzt már átvettem, csak még az adásvételit nem csináltuk meg. Származhat nekem ebből valami bajom, ha aláírom a szerződést? Be kell majd vallanom a jövő évi adóbevallásban, stb.?

2015. dec. 29. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Amennyiben garanciát vállalsz érte ezt írásban rögzíteni szokás.Adás vételi?lehet ennek is nevezni de semmi kötelezettséged nincs erre.A háztartásban feleslegessé vált, eredetileg saját használatra vásárolt vagy ajándékba kapott, örökölt vagyontárgyak alkalomszerű értékesítésekor nem beszélhetünk gazdasági tevékenységről. Ilyen esetben a NAV-hoz sem kell bejelentkezni és a bevételt is csak akkor kell bevallani, ha az éves szinten meghaladta a 600 000 forintot.

Ha meghaladta, abból le lehet vonni az igazolt költségeket, többek között a vagyontárgy megszerzésére fordított összeget, az átruházással kapcsolatos kiadásokat, és az így keletkező jövedelem után kell adót fizetni.Adásvételi szerződést olyan esetben kötünk ha adózással kapcsolatos vagy bejelentési kötelezettség keletkezik.Mivel ez egyike sem áll fent ezért értelmetlen.

2015. dec. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Asásvételi minta:


[link]


Szerintem kell, de mivel nem személyesen intéztétek, így hogy írják alá a tanuk?

2015. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!