Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan upgradeljek új firmware...

Hogyan upgradeljek új firmware-re dd wrt-ben ha a webes felületről nem működik? Leírásban részletek.

Figyelt kérdés

Nos felraktam egy nem stabil dd wrt verziót tp link 841nd routeremhez. A masina működik az egyetlen baja hogy nem tudok új firmwaret a webes felületen keresztül felrakni. Új firmware pedig ahhoz kell nekem hogy tudjam repeaterként használni mivel ebben a verzióban nincs ilyen opció de openwrt-ben van.

Próbálkoztam tftp szerverrel de nem jött össze mindez persze lehet a hozzá nem értésemből kifolyólag is.



2016. jan. 11. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugye nem factory firmware-t, hanem sysupgrade-et akarsz felrakni?

Mi a hiba a frissítés során?

G.

2016. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tehát dd-wrtről akarsz openwrt-re frissíteni?

Az általában nem szokott működni. Próbáld meg visszarakni az eredeti firmware-t és arról frissíteni.

Ezt az oldalt nézted? [link]


Azt azért vedd figyelembe, hogy az openwrt még a dd-wrtnél is jobban megválogatja a barátait. Van hozzá webes felület, de közel sem annyira kiforrott mint a dd-wrté. Tehát ha a telnet, ssh és a vi nem megy akkor problémás lesz a beállítás.

2016. jan. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első kommentelőre a válasz:

Ha a ddwrt webes felületén akarok felrakni másik firmwaret

[link]

Ezt a verziót szeretném feltenni. A webflashre csak simán kiírja h upgrade failed. Ha meg a factory to ddwrt fájlt használom akkor nem dob ki hibával hanem loadingol majd úgy csinál mintha frissítene újra is indul de nem változik semmi mikor újra belépek.

2016. jan. 12. 06:48
 4/7 P.O.C. ***** válasza:

Csak vágott (webrevert) firmware -el tudsz visszatérni a gyárira. Utána ha ez megvan, a gyáriról az openwrt factory -val tudsz openwrt -re frissíteni.


Milyen hardver verziód van?

2016. jan. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
V8-as
2016. jan. 12. 18:38
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Ahhoz itt van egy vágott gyári firmware:

[link]


Itt meg a legújabb stabil OpenWrt:

[link]


Sok sikert.

2016. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget ezzel a webrevert fájlal és ennek az oldalnak( [link] a segítségével sikeresen visszaraktam a gyári firmwaret.
2016. jan. 12. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!