Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elérni a BIOS-t...

Hogyan tudom elérni a BIOS-t a Laptopomon ASUS X751MJ?

Figyelt kérdés
Van egy ASUS X751MJ laptopom. Telepítettem rá egy Ubuntu 14. 04LTS-t. Az a problémám, hogy nem jelenik meg a BIOS. Az első bekapcsoláskor az F2 billentyűvel megjelent, de mióta feltelepült az Ubuntu nem jelenik meg. Kipróbáltam az összes F1-F12 billentyűt, a ctrl-t, alt, delete, Esc, de egyikre sem jelenik meg. Az Ubuntu amúgy tökéletesen működik.

2016. jan. 14. 22:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Kikapcsolt állapotban tartsd lenyomva az F2-t, majd nyomd meg a bekapcsoló gombot. (F2-t addig ne engedd el, míg meg nem jelenik a bios)
2016. jan. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, de nem működik, nem csinál semmit. A ventilátor elindul, de a képernyő sötét.Kipróbáltam még az esc, del, akt+f2 billentyűkrt is. Valami más megoldás kellene.
2016. jan. 15. 05:41
 3/25 anonim ***** válasza:

Igazából az operációs rendszernek nem kéne, hogy köze legyen a bios-hoz. Próbáld meg frissíteni a biost.

de amúgy itt van egy halom gyakori billentyűkombó:


[link]


Ha egyik se megy, akkor baj van

2016. jan. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem jött be egyetlen billentyűkombináció sem, azonban a sok újraindítástól programhibát jelez ki az UBUNTU. A bios frissítésbe nem merek belevágni, elvileg teljesen új a gép, most vettem még 1 hónapja sincs. Szerinted vigyem vissza vagy próbálkozzak még valamivel?
2016. jan. 15. 17:31
 5/25 anonim ***** válasza:

Az oprendszernek semmi köze a bioshoz. A bios még az oprendszer előtt betöltődik, magának az oprendszer betöltődésének és a gép működésének is feltétele a bios betöltődése.


Te mit állítottál a biosban?

2016. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Megvettem a gépet, alapból FreeDos volt rajt.Bekapcsoltam a biosban átállítottam a boot sorrendet, hogy első a dvd meghajtó legyen, utána a hdd és stb. Szerettem volna feltenni rá egy Windows 7-et de kék halál mindjárt az elején és kiírta hogy nem kompatibilis a hardverrel. Betettem az Ubuntu telepítőt és az tökéletesen települz rá. A bioshoz már nem is tudtam hozzáférni mióta fent van az Ubuntu. Windows is kellene mert a párom nem boldogul a Linuxal na és néhány programot csak Windows alol lehet futtatni. Az Ubuntu kb 30 másodperc alatt betölt, és nincs vele semmi gond. Mivel nem állítottam a biosban boot sorrendet így be kellene

bootolnia de nem csinálja, hanem az Ubuntu töltődik be. Nagyjából ez a történet. Talán küldjem szervízbe vagy van még ötleted?

2016. jan. 16. 18:00
 7/25 A kérdező kommentje:
Felhívtam az Asus ügyféldzolgálatot és ott azt mondták hogy a Windows 7 már elavult rendszer ezért nem sikerült telepíteni. A Windows 8-at és Windows 10-et kell rátenni azt monták az ügyfélszolgálaton. Tenném is de nem érem el a biost. Azt is mondták nem ismerik a Linuxot így nem ajánlják, de az a helyzet hogy azzal tökéletesen működik a gép.
2016. jan. 16. 18:08
 8/25 anonim ***** válasza:

tegnap 18:08

"Fantasztikus" egy ügyfélszolgálat. Gratulálok az ASUS-nak, eladják a gépet valami olyan. Szánalmasak.


Azt nem mondták ezek a nagyon buták, hogy a bios-t hogyan éred el? Vagy, hogy hogyan lehetne resetelni a bios beállításait? Mert ez így eléggé érdekes. Az oprendszer nem írja felül a bios-t.

2016. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Annyit mondott az ügyfélszolgálatos, hogy az F2-vel elérem a biost. Azt is mondta, hogy lehet túl gyorsan tölt be az oldrációs rendszer ezért próbálkozzak tovább. Kb 50-szer indítottam újra de a bios egyáltalán nem jelent meg. Annyit említett az üfélszolgálatos, hogy a szervízbe vissza tudjàk állítani a gyári állapotra, de az nekem költség. Mevettem 120 ezerért és még költsek rá hogy jó legyen. Asus többet nem kell semmiből. Szóval már azon is gondolkodtam,hogy jeleznem kellene a fogyasztóvédelemnek, hogy hogyan akarnak további lóvét lehúzni rólam.
2016. jan. 17. 13:05
 10/25 anonim ***** válasza:

Ez az ügyfélszolgálatos is jó hülye kell, hogy legyen a gépekhez. Mi az, hogy túl gyorsan tölt be az oprendszer?? facepalm

Komolyan agyhúgykövet lehetne kapni ettől a sok baromtól.

Amíg az alap bios be nem töltődik, addig az oprendszer sem tud betöltődni. Tehát a biost mindenképp el kell érni valahogy.

Kapcsold ki teljesen NE CSAK ÚJRA INDÍTSD!! és próbáld meg úgy az F2-t, deletet már azonnal a bekapcsolás után nyomkodni, vagy folyamatosan nyomni.

2016. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!