Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire gáz fura...

Szerintetek mennyire gáz fura vagy valami ha egy 13 éves lány teljesen képbe van a számítógépek világába?

Figyelt kérdés
( pl. : képes egyedül össze rakni, frissíteni (nem legjobban de alakul) kicserelni benne dolgokat videókártya meg hasonlók ) a nagybáttya is ugyan így benne van vagyis töle tanulta illetve utána olvashatott meg magától és azt határozza el hogy venni akar magának egy PC-t megvan rá a pénz kb. (nem a szüleibol csikarta ki hanem magának kereste meg) és nincs meg konkrétan az hogy milyet szeretne de durván számolva meg van a pénz és a szüleinek nem mondja el hogy mit szeretne ebből a pénzből venni majd ha meg lesz a konkrét kép és rá pontosan a pénz! A szülei mennyire akadnának ki ha megtunák hogy mit szeretne venni? (az anyukája könnyen felhuztato az apukáját nem érdekli ) És már a szülei mondták hogy kap egyet a testvérével közösen de azt mondja rá hogy nem kell neki! (igazából kellene neki csak magának szeretné megszerezni mivel nagyon harcol azért amit elakar érni és el is szokta érni )Hát kb. Ennyi lenne szeretném ha mondanátok véleményt és esetleg ajánlást is hogy melyik gép lenne jó vagyis szerintetek köszi előre is! Ja és direkt írtam E/3-ba

2016. jan. 16. 22:48
1 2
 1/11 gnoomage ***** válasza:

Ez olyan, mintha gáz lenne az, hogy össze tudok dobni egy rántottátxD Nem értem mi lenne a fura meg gáz...


Anyád meg ne azon idegeskedjen hogy gépet akarsz venni a spórolt a pénzedből, hanem örüljön hogy nem abortuszra kell eldobni.... :D

2016. jan. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Persze. Didekt írtad E/3-ba és pont lány vagy.

Eléggé sántít ez nekem.

Amúgy meg azt veszel amit akarsz amíg nem törvénybe ütköző. De a villanszámla miatt lehet, hogy pampogni fognak a szüleid mivel játék közben azért eszi az áramot.

2016. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1# köszi :) azért gondoltam hogy gáz mivel az ismerőseim azt mondják hogy gáz és kíváncsi voltam hogy más mit szól.

2# szerinem nem fura mert azt szánt3osan írtam így ha nem hiszed a te bajod az mondjuk igaz lehet egy kicsit kifognak akadni a számla miatt,

2016. jan. 17. 10:53
 4/11 anonim ***** válasza:

#2 Egy átlag gaming pc idleben alig fogyaszt 200 wattot.. Ha 1 óráig megy idleben, akkor fogyaszt max. kemény 200 Wh-t... 1 kWh ára nem több 40 Ft-nál [link]


Kérdező, tudjuk, hogy te vagy a 13/l, aki a kérdésben meg van említve, nyugi, nem harapjuk le a fejed :D Miért lenne ciki? Én 2014 nyár végén kezdtem igazán a gépekről tanulni, amikor úgy döntöttem, hogy 10 hónap alatt megpróbálok összerakni egy saját gépet (money talks...). Felhoztam a tanyánkról az egyik, majd a másik P4 gépet (Compaq Evo D5D). A net elég lassú volt vele, de a Minecraft 1.5.2 elfutott, a Need For Speed Underground 2 fullon stb. Természetesen használtam a laptopom is, de hiába volt lassú az a gép, kényelmesebb volt a saját asztalom előtt ülni :D 2014 őszén rájöttem, hogy nagyanyámmal szomszédba van egy bolhapiac. Egy ideig bolhafüggő lettem, tavaly februárban dvd meghajtót kerestem a gépemhez, 10 perc keresés után egy kissé eldugott dobozban találtam is egyet. Már készültem kifizetni a kemény 500 Ft-ot, amikor az eladó kérdezte, hogy milyen gépem van-é. Kicsit modernebbnek hazudtam a gépem, de örülök, hogy így tettem, ugyanis elvihettem ingyen és bérmentve egy 2004-es, alsó-középkategóriás gépet, ami így nézett ki: gigás alaplap, Intel Celeron D 320, 512 mb ram (dual channel). Gépházat, és tápot csak októberben szereztem hozzá (egy asus gépházat 6000 forintért pcx-ről...), és legnagyobb meglepetésemre működött. :D Iszonyat hangos, de szerintem a gépházban rezonál valami, de nem nyúlkálok bele, 1 hét múlva a szobám úgyis romokban lesz (felújítás, galériát építtetünk) :D Most nagyon örülök annak a 'piacos' gépnek, ugyanis valamikor az egyik Compaq Desktop alaplapja elszállt... Egy kis ideig szomorú voltam, aztán az ingyen gép működése feldobott :D Mert ingyen minden jó :P És tudom, hogy azt mondják, hogy egy olyan eszköz, mint a gép nem szerezhet örömet az embernek, ha igen az beteges... De ezt a nagyanyám is hülyeségnek tartja, valaki másnak meg pl. a barkácsolás jelent örömet. Nincs abban semmi gáz, ha szeretnél egy gépet, és utánanéztél egy gép működésének, az alkatrészeknek, az aktuális technológiáknak, stb. De amúgy sem gáz, csak ha nem tudnám, hogy pl. melyik boltból érdemes venni, vagy hogy az előre szerelt gépek miért rosszak, akkor megkérném a helyedben a nagybátyádat, hogy segítsen.

Egy tanács: ha egyedül építesz új/használt gépet, akkor tápegységből egy normális darabot vegyél, ami illik a konfig fogyasztásához!

2016. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3# köszönöm!! És ahogy olvasom te is el vagy a géppel!! Igen mondtam a nagybátyámnak hogy segítsen választani hogy mennyire jó amit kinézt meg stb...! és neked is van érdekes történeted a Pc vel kapcsolatosan :)
2016. jan. 17. 20:53
 6/11 anonim ***** válasza:
hahaa, van még sztorim. Mennyit akarsz gépre költeni?
2016. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Max. 150 ezer és ami jó is!de egy kicsivel lehet több is
2016. jan. 20. 17:05
 8/11 anonim ***** válasza:

150 ezer... Úgy felmásztak az árak, hogy már ennyiből is nagyon nehéz jó gépet építeni :(

Intel 1150 alaplap: Asrock H81M-DGS R2.0 alaplap 13 062 Ft

Intel 1150 processzor: Intel Core i3-4170 processzor 34 734 Ft

DDR3 memória: Crucial 8GB DDR3 1600MHz CT102464BA160B memória 10 866 Ft

Videokártya nVidia: Gainward GTX950 2GB DDR5 426018336-3514 videokártya 52 330 Ft

Merevlemez 3,5": Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 14 104 Ft

Tápegység minõségi: Thermaltake 530W Hamburg W0392RE tápegység 15 625 Ft

Mini és Micro házak: Zalman ZM-T3 számítógép ház 6 849 Ft

Ha i5 4460-al veszed, akkor kb. 20 ezerrel drágább. Az i5 4460 fizikailag 4 magos, erősebb, kicsit alacsonyabb órajelű, az i3 4170 2 magos, de van benne HT (vagyis 4 logikai mag), magasabb órajelű, és hangyafingnyival kevesebbet fogyaszt. Ha a gép néhány alkatrészét van türelmed kivárni, hogy legyen pénzed, és megvehesd, akkor i5. Ha van használható gépházad/merevlemezed/tápegységed, akár 3 egyszerre, akár csak az egyik, akkor szintén i5. i3 most nagyon bestbuynak tűnhet, de 2-3 év múlva, amikor a vga kevés lesz már a játékokra, és kell új, akkor az i3 azt a vga-t valószínűleg már nem fogja tudni kihajtani. Az i5 még ellenben szerintem egy 2-3 évvel későbbi alsó/közép-középkategóriás vga-t még elbír. (szerintem) De ha rögtön kell a gép, és csak évek múlva tudnál fejleszteni, mert annyira kivételes alkalom a mostani, akkor i3+gtx 950 lesz a tied.

2016. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a segítséget!! Azért mondtam a 150 mert most van 140 ezrem ! Meg fogadom a tánácsod!!De összeszek annyit hogy meg legyeny
2016. jan. 20. 21:14
 10/11 anonim ***** válasza:
De szerintem tegyél fel egy új kérdést. Hogy milyen gépet tudsz venni 150-160 ezerből. Én a helyedben mostanában nagyon nézném az árakat, és nagyon meggondolnám, hogy haswell+ddr3 v. skylake+ddr4-re építek. Utóbbi sokkal drágább, az új technológia ára miatt. Most generációváltás küszöbén vagyunk, elvileg az lenne a normál, hogy a haswell procik, és a ddr3 memóriák nemsokára az áraik mélypontjára érkezzenek, és olcsók legyenek pár hónapig. (aztán hiánycikk lesz belőlük, és legalább 1 évig drágábbak is lehetnek, mint újonnan. Mert kevés lesz a haswell alapokra építő használt gép, sokan még haswellt fognak használni). De mivel a Magyar Gazdaság és a Forint jobban teljesít, ezért mennek felfele az árak, mint a huzat. Én pl. 2-3 hete vettem egy gainward gtx 950 videókártyát 47 ezerért. Annyiért is vettem meg. De a rendelésem feladása után 1,5 nappal felugrott az ára 52 ezerre, és azóta sem megy vissza... :/ Lényeg: tedd fel a kérdést, hogy milyen gépet vegyél X forintból. Készülj fel arra, hogy a Tt Hamburg tápot szidni fogják, mint a bokrot. Nem lesz igazuk. Nekem olyanom van szeptember óta, és nagyon jó szolgálatot tesz :) Tavaly augusztus végén mindenki arról áradozott, hogy jajdejó az a tápegység (pl. Trevor. is mondta, hogy jó) Most meg úgy néznek rá, mint egy Codegen és társai szintű tápra XD Úgyhogy a tápegység kérdést nagyon gondold meg, sok a hülye a neten! Főleg itt. Én a helyedben beregisztrálnék prohardverre, és ott írnék ki kérdést az egyik topikban.
2016. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!