Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem játsza le a dvd...

Miért nem játsza le a dvd lejátszó a divx-et? Az írással van a probléma?

Figyelt kérdés
Én nem értem. Segítsetek légyszives. Írtam ki filmeket, avi fájl ugye az a divx. CD Burner XP-vel írtam ki őket. Nálam tökéletesen lejátszotta a dvd lejátszó, többször is megnéztem. Az én lejátszóm csak pár hónapos. Kölcsönadtam a barátnőmnek a lemezeket, neki Samsung divx-e, igaz már kb. 5 éves. Neki amikor beteszi a lemezt, csak azt írja ki, hogy nincs lemez. Ez az író hibája lehet? Nálam akkor miért nem jelentkezett egyik lemeznél sem? Nem értem. Vagy az ő lejátszójával van a probléma?
2010. márc. 27. 12:42
 1/5 A kérdező kommentje:

félreérhetően írtam, bocsánat:

a lejátszók természetesen divx-esek:)

2010. márc. 27. 12:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, az ő Samsungjával van a gond. Mivel 5 éves, így az is lehet, hogy az újabb divx-xvid kódolást nem ismeri fel, vagy csak egyszerűen elfáradt már. Nálam is így kezdődött anno, hogy először az avi-kat nem ismerte fel, később már a sima dvd lemezeket sem. Kuka.
2010. márc. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azóta még a számítógépük sem játsza le, de az enyémen simán bejön vele, semmi gond. Lehet a lejátszója nem ismeri fel a gépen a formátumot?

Olyan szerintem nincsen, hogy én gond nékül megnéztem már kb. 2-szer és ő átviszi ott meg nem se a dvd, se a gép. Igaz a számítógép sem a régi...

2010. márc. 27. 13:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem most pl. az a bajom, hogy a pc-s dvd író nem ismeri fel az adatlemeznek megírt dvd-t. Se avi-t, se mást, csak az üres lemezt, és a dvd-filmet. Szóval vannak ilyen dolgok. Amúgy a pc-nek fel kéne ismernie, akkor is, ha nem tudja kodek híján lejátszani. tehát az avi kiterjesztést látnia kellene. Ha nem is látja, akkor ott is az író hibája lehetséges.
2010. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Több dolog miatt is lehet. Egy 5 éves lejátszónál nagyon valószínű, hogy ha nem szokták takarítani belül a lejátszót, akkor beporosodott, mert akkor nem sok lemezt, vagy egyet se játszik le - egy próbát megér a takarítás. A másik dolog, hogy más típusú divx-et támogat a régebbi lejátszó, és amilyenben a film van, azt nem támogatja. Vannak lejátszók, amelyeket lehet frissíteni (firmware frissítés, vagy egyszerűen csak frissítés). Ehhez olvasd el a használati útmutatót!
2010. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!