Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan működik a screenshot?

Nagy Béla Ádám kérdése:

Hogyan működik a screenshot?

Figyelt kérdés
Amikor "screenshotolok" azt kéne lefotózni ami éppen fut a háttérben , de nekem mindig az asztalon lévő dolgokat fotózza és nem az éppen futó programot ezt hogy lehetne megoldani hogy azt fotózza ami éppen a képernyőn van?

2016. jan. 21. 16:39
 1/8 anonim válasza:

ÜDV!

screenshot nem a háttérben futó progikat fotózza. Hanem azt amivel épp dolgozol


Te magad már megválaszoltad a kérdést.

Csak azzal szúrtad el, hogy valszeg a program amit screenshot-olni szerettél volna le volt téve kicsibe a tálcára.

A megoldás kirakod a progit teljes képernyőre és akkor nyomod meg a Print Screen gombot.

2016. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
-így van ,ami épp a képernyődön van ,azt rögzíti a Prt Sc ...
2016. jan. 22. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lajos54 ***** válasza:

Tulajdonképpen, ha mereven lefordítjuk, a screenshot azt jelenti, hogy "képernyőlövés", de akár úgy is lehetne fordítani, hogy "forró képernyők". De a lényeg, bármelyiket is nézzük, hogy képernyő. Tehát, ami a képernyőn van.

Egyébként nem véletlen, hogy újabban inkább a "PrtScn" szerepel a billentyűzeteken, ami a "Print Screen" rövidítése, vagyis Képernyő Nyomtatás.

2016. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Lajos54: a forró képernyők (pláne többesszámban) nem tudom, hogy miből jött neked, de mindegy is. nem kötekedni akarok, de a Screenshot helyes magyar fordítása elég egyértelműen képernyőfotó. esetleg még a képernyő mentés lehet helyes kifejezés, de nyelvtanilag egyértleműen a fotóra utal a shot kifejezés.

abban igazad van, hogy a shot lövést jelent, de az angolban fotót és filmet is szoktak lőni. a filmforgatást pl. eleve movie shootingnak hívják Hollywoodban is. a fényképeket meg többek közt snapshotnak is mondják, az egyszerűbb fényképezőgépeket meg point and shoot gyűjtő néven emlegetik.


kérdező: ahogy már írták, a screenshot azt menti, ami a képernyőn látszik. ha több képernyőd is van, akkor Windows nem tudom, hogy oldja meg. Macen ilyenkor egyszerre több kép készül, mindegyik képernyőről külön ment 1-1 képet.

2016. jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lajos54 ***** válasza:

Azért írtam, hogy "ha mereven lefordítjuk"...

Egyébként: Screens= képernyők, Hot= forró

Mivel nincs elválasztva, akár így, akár úgy lehetne értelmezni.


Persze ez olyan, mint mondjuk a személynevek: azt sem szokás lefordítani, pedig sok esetben lenne értelmezhető jelentése.

2016. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lajos: mereven inkább ne fordítsd, mert merevedéskor kevesebb vér jut az agyadba

,-PP


a forró képernyők az hot screens lenne, a screens hot leginkább értelmetlen és igen erős belemagyarázás volna, nyelvtanilag helyes poén semmi esetre sem jön ki belőle. úgyhogy inkább ne offoljuk vele szét a kérdést, ami közben válaszra talált.

2016. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lajos54 ***** válasza:

Tulajdonképpen igazad van, de ha -mint erőltetett lehetőséget- nem írtam volna oda, akkor meg esetleg abba köt bele valaki :)


Tudod: van sapkája-nincs sapkája...

2016. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen egy kicsit elírtam , de köszönöm a válaszokat, úgy értettem hogy éppen amit a képen látok azt kéne lefotóznia. De viszont olvasgattam a kommenteket és arra gondoltam hogy mivel az asztalt fotózza le és nem a programot ( teljes képernyős )ezért az lehet még a probléma esetleg, hogy rosszul van optimalizálva a program, vagy az egész programot úgy érzékeli végig amíg használom hogy " le van tálcázva ".
2016. febr. 18. 05:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!