Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Másnak is lefagy a Windows...

Másnak is lefagy a Windows 10, vagy csak én állítottam be rosszul valamit? Túlmelegedhet a gép ennyire, vagy más hardverhiba lehet?

Figyelt kérdés
Amióta Windows 10-re frissítettem a 7-et (igazából nem volt olyan nagyon lényeges, csak szerettem volna, hogy minden eszközön egységes legyen az oprendszer), a PC-m rendszeresen csinálja, hogy (leggyakrabban pl. böngészés, de van, hogy videolejátszás alatt) egész egyszerűen lefagy. Megáll minden, és pár másodperc (vagy egy klikkelés) után az egér kurzora is. Ezután amíg a reset gombbal újra nem indítom, nem történik semmi. Utána rendesen újraindul, mintha mi se történt volna, se hibaüzenet, semmi, majd megint lefagy némi használat után. Előfordult olyan is, hogy újraindítás után azzal fogadott, jhogy lépjek be a BIOS-ba, merthogy "CPU over temperature error". Volt, mikor magától indult újra és írta ezt ki, volt, mikor a lefagyás utáni kézi újraindítás után. BIOS-ba beléptem maximumra állítottam kézzel a CPU-hűtés értékeit, a lehető legnagyobb számot adtam meg a minimum fan speed-nek, de nem történt változás. A hét elején aztán meguntam és elmentem venni hűtőpasztát, gondoltam, biztosan az száradt ki. Szépen letakarítva a CPU és a hűtőborda is, új paszta rányom, szétken egyenletesen, visszaszerel. Azóta nem jött a CPU over temperature hibaüzenettel, de a fagyás ugyanúgy folytatódik. Közvetlen fagyás után újraindítottam, és láttam a BIOS-ban, hogy csak 60 fokos a proci, 71-nél szokott rinyálni. Itt jöttem rá, hogy valószínűleg két különálló probléma is lehet, amiből az egyiket oldottam meg, de a fagyásra semmi épkézláb ötletem nincs. Szerintetek...?

2016. jan. 27. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 8.1-re frissítettem rá a Win 10-et, nekem is voltak gondjaim, de lefagyás nem volt. Egy hétig bírtam idegekkel, akkor legyalultam mindent, csináltam egy tiszta telepítést és azóta semmi gondom a Win 10-zel.
2016. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 írja a Win10 igényli a tiszta telepítést, utána kezesbárány lesz.

G.

2016. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Új telepítés, csak félreérthetően fogalmaztam, szóval előtte Windows 7 volt és utána újrahúztam a rendszert és úgy raktam fel a 10-et.
2016. jan. 31. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Hőfokok?

G.

2016. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!