Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mégis mi a jó eget tudnék...

Mégis mi a jó eget tudnék kezdeni az internetemmel? Kezd már az agyamra menni ez a sok csatlakozási hiba, és Wi-Fi ledobálás.

Figyelt kérdés

T-f*s internet, 50-es csomag, épp január végén lett megújítva a hűségnyilatkozat, előtte 30-as net volt. (+IPTV Családi+HD, meg alap telefon)


Ha jól emlékszem, már január közepe felé is csinálta azt gyakran (az előző csomagban), hogy különböző hibák miatt (ERR_NETWORK_CHANGED, DNS hibák és egyebek) nem tudok csatlakozni a weboldalakhoz. Tettem hibabejelentést, ők is tettek rá magasról.


De azóta ez egyre gyakoribb. Az IPTV-s adás is elmegy ilyenkor. Minden eszközön ezt csinálja (Chrome-ban, Firefoxban, de még Skype-on is szenved sokszor), laptop, asztali gép, telefon. Továbbá Wi-Fis eszközökön sokszor van, hogy naponta több intervallumban PERCENKÉNT ledobál Wi-Firől, majd 10 mp múlva megjavul. Szórakozik ezzel vagy 30x, mire megunom. A Speedtest.net szerint a sebességgel nincs gond, bár sokszor időtúllépés és egyéb miatt az is képtelen eljutni a mérés befejezéséig.


Igen, próbáltam már (többször is) újraindítani azt a nyavalyás routert/modemet (a szolgáltatótól kapott vacak van). Megoldja a problémát azonnal, de csak fél óráig marad panaszmentes, és kezdődik elölről az egész.


Mit csináljak vele? Vegyek új routert? A T-s router/modem van már vagy 5 éves, de sose volt egy gyöngyszem. Wi-Fin alig képes a 30MB-t stabilan tartani. Ismerősöm szerint egy minőségibb TP-LINK router megoldaná, más szerint öreg lehet a mostani T-s, ergo ő is új routert javasol.


A szolgáltatótól semmi hasznosat nem sikerült megtudnom, mindig rá van fogva hálózatkorszerűsítésre, vagy épp rivális szolgáltatókra. Csomagváltáskor pár napig nem volt semmi gond, de most megint szinte napi szinten csinálja ezt.



2016. febr. 13. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Hasonló azaz szinte ua. a szolgáltatást használom de csak a Tv kell tőllük! Net mindig is digi volt és lessz az ideális! Tapasztaltam már teljes halált Iptv-nél de olyankor egy hideg reset megoldja... Táp ki/be és ok... Szerintem a modem wifije akkor dob le mikor megszakad a netkapcsolat! Hiába vennél új routert ez nem oldja meg a problémát!


Írod van telefonod is tőlük... 1412 ...szogatni kell őket 1 hibajegy nem hibajegy :)


Szerintem 100% vagy modem dögös vagy melegszik... vagy valami gáz van azon a környéken a szolgáltató eszközeivel.


Jó lenne megfigyeld ,hogy minden probléma után változik e az ip címed?

[link]

Dokumentáld papirra, hogy össze tudd hasonlítani..

Ha igen és nem fix ipd van márpedig nem valószínü, hogy fix akkor cseréltetni kéne a modemet.


Ha jól tudom (bár nekem csak az iptv miatt van a modem) Mikor nem okés a nett a modemen sárga ledeket fogsz látni..

2016. febr. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!