Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet-e nyomtatóval fehér...

Nicola73 kérdése:

Lehet-e nyomtatóval fehér "színt" nyomtatni?

Figyelt kérdés
A feladat az lenne, hogy egy sárga lapra egy fehér körben szöveget kellene írni. Ki tudom-e nyomtatni így ? Odáig képben vagyok, hogy fehér szín nem nyomtatható, de akkor mi a megoldás ?

2016. febr. 14. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
nos.. fehér lapra nyomsz sárgát és kihagysz egy kört.
2016. febr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megszerkesztesz egy sárga téglalapot, benne egy fehér körrel, amibe beleírod a szöveget.

És fehér lapra kell nyomtatni, így a nyomtató fogja beszínezni sárgára a lapot

(de ezt inkább ne otthoni körülmények között csináld, hanem egy olyan helyen, ahol színes lézernyomtatóval nyomtatnak, kb. 100 forintért már fognak nyomtatni egy A4-es színes oldalt)


másik opció, hogy veszel ilyen fehér öntapadós (matricának való) lapot, kivágsz belőle egy kört, és ráragasztod a sárga lapra. Utána pedig erre nyomtathatod a szöveget.

2016. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. A célom végül is a festékspórolás lett volna azzal, hogy sárga lapra nyomtatnám a fehér kört, de az sehogy se megy mivel egy tintasugaras nyomtató erre képtelen. De ha 100 Ft/lapért megcsinálják akkor kb úgy 14 lapot kellene nyomtattatnom és az 1400 Ft ami sok mert annyiért már veszek festéket a nyomtatóba, de fehér festék mint mondom nincs. Tehát ott vagyok ahol a part akad :-(
2016. febr. 14. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!