Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A rendőrség egy e-mail cim...

A rendőrség egy e-mail cim alapján ki tudja deríteni milyen személyről van szó?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a cim tulajdonosának nevére,lakhelyére.Egy illető zaklat és csak az e-mail cimét tudom.Feltörta a fiókomat igy az üzeneteket sem tudom megmutatni a rendőrségnek amiket irt.
2016. febr. 17. 08:31
1 2
 1/13 menta34 ***** válasza:
hogyan zaklat? ha csak email-ben akkor ki kell szűrni a leveleit.
2016. febr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
csak e-mailben. Bizonyítékom csak egy e-mail cím lenne semmi más.
2016. febr. 17. 11:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Bizonyíték nélkül a rendőrség nem csinál semmit. Zaklatásos esetekben jellemző, hogy bizonyíték birtokában sem.
2016. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Lajos54 ***** válasza:

Elméletileg e-mail cím alapján ki tudná deríteni, de ilyesmihez általában csak bűncselekmény esetében folyamodnak. Bár igazából, ha valamilyen ingyenes szolgáltatást használ a feladó, és hamis adatokat adott meg, akkor már nehezebb, de nem lehetetlen.

De -mint előttem is olvashattad- egy "egyszerű" zaklatással nem nagyon foglalkoznak.

2016. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat..Ha valaki fb oldalát feltörik gondolom az is büncselekmény.Forduljak ezzel a rendőrséghez vagy felesleges?az e-mail cim megvan.
2016. febr. 17. 11:50
 6/13 anonim ***** válasza:

A (zaklató) e-mail fejlécében megtalálható

* rosszabb esetben csak a zaklató által használt e-mail szolgáltató

* jobb esetben a zaklatást elkövető által használt gép IP-címe


Rosszabb eset esetén a rendőrségnek fel kell keresnie az e-mail szolgáltatót, és a tárolt naplóállományok alapján ki kell kérnie (csak a hatóságok kérhetik ezt ki), hogy ki - milyen IP-címről - csatlakozott a levelezőszerverhez. Ha ezt megkapják, akkor a jobb helyzetnek megfelelő procedúra lép életbe.


A jobb esetben a rendőrségnek ki kell derítenie, hogy az az IP-cím - amelyről a levelet küldték - melyik szolgáltatóhoz tartozik (ez egy szimpla, bárki által elvégezhető whois-lekérdezéssel megoldható).


Ezek után felkeresik az IP-címhez tartozó szolgáltatót és a naplóállományok alapján lekérik, hogy a levél küldésének időpontjában azt az IP-címet a szolgáltató melyik ügyfelének osztotta ki (ezt a szolgáltató csak a hatóságoknak adhatja ki).

Végül beidézik az előfizetőt - aki aztán lehet a zaklató, lehet annak családtagja, de az is megeshet, hogy a nyitva hagyott vezetéknélküli hálózatán keresztül lépett fel valaki. Ezt további nyomozással tudják kideríteni.

2016. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Lajos54 ***** válasza:
A bűncselekmény egy egészen más kategória: emberölés, rablás, és hasonló "keményebb" dolgok. Egy facebook fiók a nagyon sokadik, a sor vége felé... Ennél még a tyúklopás is komolyabb.
2016. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi még 1x nektek..A baj csak az hogy nem tudom megnyitni az e-mail fiokom ahova jöttek a zaklató e-mailek mert feltörték.Ebben az esetben mit tehetek?
2016. febr. 17. 12:19
 9/13 Lajos54 ***** válasza:
Ha megváltoztatta a "valaki" a jelszót, akkor gyakorlatilag semmit sem tudsz tenni.
2016. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem.Az e-mail cim megvan lehet a rendőrőrsön utána tudnak nézni hogy mely személyről van szó.Üzeneteket nem tudok mutatni hisz feltörték a fiókomat, megváltoztatták a jelszót és nem tettem biztonsági kérdést sem telefon számot.
2016. febr. 17. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!