Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kötik a vásárlást...

Miért kötik a vásárlást regisztrációhoz a webáruházak?

Figyelt kérdés

Már unom és elegem van abból, hogy a webáruházak regisztrálnak, tárolják az adataimat sokszor akaratom ellenére is. Már próbálom elkerülni az olyan oldalakat, ahol regisztrálni kell, de gyakran nem sikerül.

Példa: Néhány áruháznál van olyan lehetőség, hogy " Vásárlás regisztráció nélkül", én ki is választom ezt a lehetőséget, leadom a megrendelést névvel, címmel, emailcímmel, telefonszámmal, majd kapom az emailt, hogy "Sikeresen regisztrált a nevenincs üzletünkbe".

De volt olyan is, hogy Vaterán vásároltam valamit, és 2 nap múlva jött az email, hogy regisztráltam valahova.

Van már vagy 100 ilyen fölösleges regim, mert az életbe nem veszek onnan többé semmit, de azért évek óta jönnek a hírlevelek.

Van pár üzlet, ahonnan gyakran rendelek, ott érthető és hasznos, hogy regisztrálva vagyok, mert nem kell folyton bepötyögni az adataimat, de ahonnan csak egyszer rendelek valamit, ott miért nincs lehetőség reg nélkül vásárolni?

És hogy tudom megszüntetni azt a sok no name webáruházi regisztrációmat? És egyáltalán mire jó ez nekik?



2016. febr. 21. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

"de azért évek óta jönnek a hírlevelek. "

szerintem elég egyértelmű.. de segítek: reklám. Te potenciális vásárló vagy, sőt már vásároltál is náluk.

2016. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gábor_79 ***** válasza:
Van több oldal ahová nem kell regisztrálni, azaz anélkül vásárolhatsz. a bestmark például olyan, plusz még pár. Mindre nem emlékszem.
2016. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Van kb. 5%... ahol nincs amit akarok venni, vagy van, de háromszor annyiért.
2016. febr. 21. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!