Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megérte a Toshibámat Lenovora...

Megérte a Toshibámat Lenovora cserélni?

Figyelt kérdés
Volt egy Toshiba LBP-301 6,5 éves laptopom. A kedvesemtől kaptam Valentin napra egy újat, Lenovo ideapad 100-14IBY. A régit meg cserébe ő használja. Ebben nincs DVD meghajtó... Itt tart már a tudomány, hogy minden pendrive-on megy? Én Dell-re akartam cserélni, de mostmár nem tudok mit tenni. Persze szép, meg új, meg Windows 10, meg garancia..... de a Toshibám mégiscsak a szívem csücske volt....
2016. febr. 22. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Lényegében ma már tényleg nem nagyon kell optikai meghajtó az itthoni gépekben már szinte évek óta használatban sem voltak, a HTPC-be meg már nem is tettem.

A Windows 10 nem rossz, de valamiért nem is tökéletes. Ízlések és pofonok különbözőek persze, de eddig Én a váltást félig üdvözlöm, félig meg nem.

6,5 év a számítástechnikában nagy idő. Igaz nem sok leírást találtam LBP-301 néven, így pontosan nem sikerült rájönnöm, hogy milyen gép is volt ez. A lenovo egy abszolút belépő kategóriás gépezet, egy nagyra nőtt netbook lényegében, kis fogyasztásra gyúrt SoC lobog a belesében, amit immár nem Atomnak nevezett el a gyártó). Ha Cinebench 11.5 alatt nézzük a CPU teljesítményét, akkor 4 szálon is csak 1,6 pontot ér el 64bit módban ami elég kevés ha azt nézzük, hogy csak egy hangyányival jobb, mint egy 7 évvel ezelőtti Athlon X2 7750 (egy szálon meg jóval lassabb). Az IGP teljesítménye szóra sem érdemes...

Ha jó az akksi ideje és a teljesítménye kielégíti az igényeid, akkor természetesen jó lesz, de amúgy ez inkább egy netbook.

2016. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

> Toshibám mégiscsak a szívem csücske volt....


Akkor használd azt. Csak meg tudjátok beszélni.

2016. febr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!