Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopra egy Operációs Rendsze...

Laptopra egy Operációs Rendszert sem tudok felrakni?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom, aminek le lett formázva a Winchestere. Próbáltam már rá mindenféle oprendszert felrakni (Ubuntu,Windows 10,Windows 8.1,Elementary OS, Chromium OS,Kali Linux) de mindegyis sikertelenül jár a fájlok írásánál. A Windows installer eljut odáig hogy felmásolja a fájlokat a merevlemezre (pipát rak a fáljok másolása mellé) majd a második menüpontnál (Expanding Files) valahány százaléknál egy Errort Dob. (Az egyik ilyen hibaüzenet a 0x80070017). A Linux telepítésénél az Ubuntu és az Elementary az [Errno 5] hibaüzenetet adja, a Kali pedig először nem érti a pendrivot, kihúzom, bedugom, felfogja, és ő is a második lépésnél esik el. Nem tudom mit tegyek. Kérlek segítsetek.

2016. febr. 23. 09:17
1 2
 1/13 anonim válasza:
Mikor és hogyan formáztad a winchestert?
2016. febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

én beraknám egy másik gépbe és ránéznék hdsentinel-el, mert szerintem haldoklik a hdd. ->ebben az esetben csere

ha nem, akkor próbálj egy live linuxot indítani és írd felül dd-vel az első 512 bájtot 0-val, majd gparteddel hozz létre új partíciós táblát (mondjuk mbr) és particionáld is és formázd. ha sikerült akkor mehet rá a rendszer

2016. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 kovpet ***** válasza:
66%

Live rendszer boot, majd:

dd if=/dev/zero of=/dev/sda

(már ha sda a diszk, de valószínűleg az).

Akkor kiderül, hogy írható-e a lemez és nem is marad rajta esetleges szemét.

2016. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A parancs melyik részét írjam át ha SDA?? Egyébként most már gparted live bootolható lemezformázót használok mert ez az egyetlen amivel kezelhetően tudom a lemezt formázni. Telepítés előtt átformázzam a lemezt Ext 4-re, vagy ha Windows-t telepítek NTFS-re???
2016. febr. 23. 12:44
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, már úgy van, félreértelmeztem a választ. Most megpróbálom.
2016. febr. 23. 12:46
 6/13 kovpet ***** válasza:

Majd a telepítő formáz, hagyhatod neki.

A dd-t is csak azért írtam, hogy lássuk, hogy van-e gond a lemezzel.

2016. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Beírtam a parancsot. Villogott a kurzor, felbúgott a merevlemez, aztán megált a kurzor és most nem mozog.A számítógép nincs lefagyva.
2016. febr. 23. 13:05
 8/13 kovpet ***** válasza:
Írja tele nullákkal a lemezt. Majd befejezi, de kontroll+c-vel le is tudod lőni.
2016. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket. Végül a menüben megint volt egy Fail, és meglepő módon csak a GNOME installer tudta úgy formázni a vinyót, hogy az neki jó legyen. Egy gondom van, nem tudok bejelentkezni. Nem megy a root toor kombináció. Szerintetek?
2016. febr. 23. 13:38
 10/13 A kérdező kommentje:
Kovpet egyébként a legnagyobb segítség, eddig ezen az oldalon soha, senki nem tudott még ilyen hasznos választ adni. Hálás köszönetem.
2016. febr. 24. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!