Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop vs asztali gép. Vélemén...

Laptop vs asztali gép. Vélemények érdekelnének, ki hogy csinálná?

Figyelt kérdés
Van most egy laptopom, nincsen vele különösebb probléma, kevés játékra alkalmas de csak régebbiekre. Mivel egyetemista vagyok szükségem van laptopra. Az egyetemi dolgokhoz teljesen megfelelő a gépem, viszont néha szeretnék játszani, és kipróbálni az újabb játékokat is. Kinéztem egy új laptopot, 300-ért. Na most ezt én már kicsit sokallom, ezért gondolkoztam asztali gépen is, de azt nem akarom a koliba bevinni, mert év elején és végén a pakolászást nehezen tudnám megoldani. Az egyetem azért egész sok időmet elveszi, szóval esetlegesen még az is megfordult a fejemben hogy itthonra veszek egy asztalit és marad a laptop a kolis-egyetemes gépem. Véleményeket várnék, ki hogy csinálná. Előre is köszi!
2016. febr. 27. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos nem adnék 300 000-et egy laptopért.


Ha nincs vele bajod 8 mármint a mostanival), akkor várj a tanév végéig, addig úgysincs időd játszani, és akkor vegyél otthonra egy normális PC-t. Addig még az árak is csökkennek. Így még pénzed is marad (bőven!).

De azt sem igazán értem, hogy a mai PC/ monitor méretek és súlyok figyelembe vételével mitől macerás évi kétszeri "pakolászás".

2016. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a 300.000-es gép szerintem relatív, egy rendes anyaghasználatú és erős gépet meg kell azért fizetni


a pakolászással meg az a problémám, hogy messze lakok, tömegközlekedve költözök be és ki is, és ezen kívül is van több táskányi cuccom, amivel már önmagában is problémás a költözés

2016. febr. 27. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze relatív, a dupláját is el lehetne költeni, de arra, hogy az év nagy részében kihasználatlanul álljon otthon, szerintem sok.

Csak itt egy csomó kérdés (és válasz van), hogy ennél kisebb összegekből milyen kifejezett gamer gépeket lehet összerakni.


Nehezen tudom elképzelni, hogy a mai világban évi két alkalommal ne tudja valaki megoldani kb. 8 kg-os gép és egy 2-3 kg-os monitor szállítását országon belül.

Még ha futárral elküldöd a saját címedre, az is megvan alig néhány ezer forintból.


De te tudod!

Én csak elmondtam, én mit csinálnék.

Bárhogy döntesz, sok sikert!

2016. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ja lehet félreérthető volt a pénzes része, nyilván asztali gépre nem költenék ennyit, mert jóval olcsóbban nagyobb teljesítményt érnék el

viszont még a kolis asztali gépes megoldás ellen szól a helyhiány is


de köszönöm a véleményed (:

2016. febr. 27. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!