Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bitcoin bányászatba szeretnék...

Bitcoin bányászatba szeretnék kezdeni. Mit kell tudnom?

Figyelt kérdés

Helló mindenkinek de főként a témában jártasaknak. BitCoin miningba szeretnék kezdeni , de elég nehezen értem meg a dolgokat és pár dolgot nem tudok összekötni. Első kérdésem: Hogyan kapcsolódik egymáshoz a hash/s érték és a kibányászott coin mennyiség?

Látom hogy a dedikált bányagépeknél megvan adva hogy pl. 800GH/s, de azt nem tudom ez mennyi coint hoz egységnyi időre. Valamint arra sem találok adatot hogy abban az esetben ha nem dedikált gépet választok hanem mondjuk összerakok egy 4xGTX980 gpu miner konfigot (ez csak feltevés mert drága) akkor annak mennyi H/s lenne a teljesítménye. Megköszönöm a kedves válaszokat. üdv :)



2016. márc. 2. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden banyanak mas a coin-hozatala, raadasul masodpercenkent valtozik. Altalanos tendenciaja csokkeno.


Ha GPU-kkal probalsz banyaszni, akkor hamar rajossz hogy tobbet fogyaszt mint amennyit termel. Nem veletlen veszik a millios dedikalt eszkozoket.


A nyar kozeledtevel pedig a hutesre is gondolni kell. 1kW korul meg talan elbir a lakas, de 10kW mellett mar telen sem kell futeni, nyaron az halalos lesz.

2016. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Szemfényvesztés az egész. De ha szereted lehúzatni magad, hajrá...
2016. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Második, attol hogy nem mered, ne futtatsd itt magad.

Első köszi neked, szoval a dedikált gép az értelmesebb. Nincsenek milliomim. max egy 300k-s startot tudok befektetni gépbe, de még semmi sincs eldöntve. Garázsban alakítanék ki neki helyet, nem "laknék" vele :D de télen lehet behoznám ha csökkenti a fűtésszámlát :D

Na de a lényeg még nem derült ki, nem kell nekem pontosan csak úgy átlagosan számítva ha veszek egy 800gH/s gépet az o-24 üzemben havonta mennyi coint termelhet?

2016. márc. 2. 19:51
 4/7 A kérdező kommentje:
ja azt nem irtam hogy a 300k körüli 800gh/s gép az használt, mielőtt ez zavarna.meg valakit. kezdésnek és próbára egy használt is megtenné szerintem.
2016. márc. 2. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt mondom, hogy fogalmam sincs most mennyi:) Keress egy szimpatikus banyat, egy kalkulatorba pedig potyogd be az ott latott rate-t.


A hasznalttal pedig vigyaznek. Logikusan en akkor adnek el egy ilyen gepet, ha elavult, tobbet fogyaszt az arambol mint amennyit termel.

2016. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sok bitcoin mining calculator van a neten nézelődhetsz.. ahogy én számolgattam velük csak marha nagy tételben éri meg vele foglalkozni ha az ember már egész parkokat\farmokat fel tud építeni.. egyébként oké hogy a garázsban lesz de nyáron nem lesz meg szerintem külön hűtés nélkül..
2016. márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor éri meg, ha lopod az áramot, vagy magad termeled. Másképp egyszerűen nem lehet kihozni rentábilisre. Vagy költözz ki Norvégiába.
2016. márc. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!