Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsol be lassan a...

Miért kapcsol be lassan a laptomon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Toshiba Satellite típusú laptomon iszonyat lassan kapcsol be. Újra lett telepítve Windows 8.1 van rajta.


Volt olyan hogy egy hibára hivatkozva újraindult de maga az újraindítás 10-15 percig tartott. Sajnos a hibát nem tudtam feljegyezni.


Most is azt várom hogy újrainduljon jelenleg 11 percnél tartunk de csak pörög középen a kis pöttyög és semmi.


Olvastam hogy lehet olyat csinálni hogy "a gép felújítása a saját fájlok megőrzésével" ez lehet megoldás?


Vagy mivel a gép folyamatosan felajánlja a windows 10 telepítését, inkább azt csináljam meg?


Köszönöm a válaszokat!


2016. márc. 6. 13:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és miután ugy néz ki hogy betölt, tök feketeség látható és ezután 1-2 perc múlva megjelenik az asztal, vagy marad a feketeség.
2016. márc. 6. 14:00
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha újra lett rakva, feltehetően nem szoftveres a hiba. Kék képernyőt kaptál? vagy csak kiírt vmit és újraindult? Eseménynaplót is nézegetném, bizonyára van benne vmi. Driverek frissek? Víruskeresés megvolt?
2016. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

csak egyszerűen hiba üzenet és újra indult.


Viszont most megtaláltam az eseménynaplóban a kritikus résznél a Kernel-Power 41 (63) hibát.

2016. márc. 6. 14:42
 4/9 CspCsj ***** válasza:

Merevlemez kondíciója HDSentinel szerint milyen?

[link]

2016. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
megnézem amint újraindult, sajnos 25 perce csinálja az újraindítást, miután kijelezte egy kék panelben a hibaüzenetet :(
2016. márc. 6. 15:28
 6/9 A kérdező kommentje:
A HD sentinel azt irta az áttekintésnél, hogy Teljesítmény: 100%, Kondició: 75%,
2016. márc. 6. 15:53
 7/9 CspCsj ***** válasza:

75%-nál biztosan megjelentek hibák a merevlemezen.

Persze így önmagában ez az állapot nem feltétlenül aktuális hibát jelez (rendszeres állapotmentéssel visszamenőleg lehet látni, hogy mikor-melyik érték hogyan változott), de mindenesetre gyanús és a rendszerlemezt érdemes lecserélni - adattárolásra még jó ideig alkalmas lehet.

(~14ezertől kapni 1000GB-os HDD-t, vagy 120GB-os SSD-t)

2016. márc. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én először visszaraknék rá egy régebbi oprendszert, és ha akkor is fentáll, akkor gondolkoznék winyó vásárlásban. Az a 75% annyira nem vészes, gyanúsabb driver vagy vmilyen vírus.
2016. márc. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Úgy döntöttem, hogy egy profi szakemberre bízom a javítást.


Nagyon sokat segítettek és sokat tanultam is.

Köszönöm.

2016. márc. 8. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!