Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Videokártya cfben? +watt

Videokártya cfben? +watt

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni. Az egyik barátom eladja nekem nagyon olcsón az r9 280x-jét és crossfirebe szeretném kötni csak nem tudom hogy működne-e a kettő együtt mivel az enyém r9 280x vapor-x (3 ventilátoros)az övé r9 280x visiontek


+keresgettem néhány tápegységet remélem jó lesz valamelyik 35ezerért mert nem szeretnék 100ezreket költeni tápegységre!


Itt van néhány:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Előre is köszönöm!-



2016. márc. 6. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:

A 280x hivatalosan max 250w ot vesz fel(és majdnem biztos vagyok benne, hogy erre kb soha nem kerül sor, a 290 egy jó 30 százalékkal erősebb, arra meg 275w ot írnak), nem kell cf hez sem 750w os táp. 600 untig elég, ha fx ed van esetleg 650.


Jók a tápok(habár a fractal design gyanúsan olcsó), de 10k körül tudsz spórolni egy kisebbel.

2016. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

pontosan kellene a 2 vga


pcie tapcsatik miatt is


processzort is ismerni kellene


100ezrek nem kellenek de azert lazabban kene kezepned, bar 35 korul mar van azert valsztek


#1 szoval ezt igy kijelenteni nem tul szerencses, foleg mivel a legtobb 280X tullepi a tdp keretet

ha 250 el szamolsz akkor is egy 600 ban 100 marad mindenrel egy 650 ben pedig 150

ez nagyon szukos szamolas foleg pontos cpu es vga ismerete nelkul

es tuningok ismerete nelkul


kerdezo ha valoban 280X gpu van kindketon akkor CFX be kothetoek

2016. márc. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

linkelt tapokrol:

RMx - ok, akar rendelheted is

CX - nem erdemes

CX M - nem erdemes de legalabb modu valtozat

RMx - miert linkelted megint? ketszer van fent boltban?

GQ - ok, megfelelo

TP G - ok, elmegy

Integra - nem erdemes vetel

2016. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat de nem visiontek (nem tudom honnan szedtem) az övé is vapor-x csak 2 ventis változatu


a processzorom kicsit régi de nekem jó i5 2550k


az egyém ilyen :


[link]


az övé


[link]

2016. márc. 6. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:

"#1 szoval ezt igy kijelenteni nem tul szerencses, foleg mivel a legtobb 280X tullepi a tdp keretet

ha 250 el szamolsz akkor is egy 600 ban 100 marad mindenrel egy 650 ben pedig 150

ez nagyon szukos szamolas foleg pontos cpu es vga ismerete nelkul

es tuningok ismerete nelkul "


Papíron szűkösnek tűnhet, de a gyakorlatban teljesen elképzelhetetlennek tartom, hogy ne lenne elég, egy ismerősöm 3 290 et, és egy fx9 et(igen, egyike volt annak a kb 10 embernek aki meg is vette azokat a szörnyeket) hajt minden gond nélkül egy 1000w os táppal, elvben már ezeknek 1065w kéne, de a gyakorlatban legfeljebb szimulációk alatt lenne minden 100% ig terhelve(de még ott is valószínűtlen, nem sok szoftver tudja egyszerre kihasználni a gpu t és a cpu t is).

2016. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 le kellene mernetek...


nem papiron lepi tul hanem a gyakorlatban


a legtobb ocska tap is tulterhelheto es itt


3*275+220 (esetedben) 1045W rol van szo


szep is lenne ha 45W ot (csak ha papirt figyeljuk) nem tudna leadni amig szukseges egy 1000 es tap


amugy pontos ipus szamit es az is tuningolod e

mert rakat vga tipus van

egyeb hardverekrol nem is beszelve


az abszolut kicentizesnek tehat nem latom ertelmet de annaj hogy a varhato max fogyasztastol ne legyen nagyobb a tap teljesitmenye, annak latom


mas kerdes meg hogy nem mindeg van valasztek a jobb tapok teren, ha nincs 700 as bol olyan jo mint 750esbol akkor miert jobb s 700 ast valasztani?

2016. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

77 ugynok es alapjan

netan ha arba belefer Corsair RMi 650 re is ranezhetsz


nem irtal visszajelzest RMx 750 miert van ketszer linkelve



2 es 3 ventis Vapor-X re is 2db 8pin kell ahogy latom

ennyi van a RMi 650 en is emlekeim szerint vagyis csatiban nem lesz gondod


ilyenekbol a TDP limit alapbol ki van love amire szabvanytol eltero csati kell Vapor-X et vegulis nem disznek gyartjak hanem extrem tuningra viszont cfx ben nem szerencses oc zni vga t


Szia

2016. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ezt akartam az egyik 750wattos helyett Corsair 650W RM650x
2016. márc. 7. 15:03
 9/9 A kérdező kommentje:
sajnos az corsair rm650i drága nekem
2016. márc. 7. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!