Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen notebookot ajánlanátok?

Milyen notebookot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek egyetemre és szükségem lesz egy saját gépre, ezért lassan már kezdem nézegetni a notebookokat. Macbookon gondolkozom, mert elég stabil rendszernek tűnik. Viszont ezek elég drágák. A kérdésem az lenne, hogy érdemes ennyi pénzt költeni, ha netezésre használnám, meg amiket majd az egyetemre kell megcsinálni, vagy erre a célra jó egy olcsóbb is? Mondjuk Asus?

2016. márc. 7. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
netezni, meg office alkalmazásokat használni bőven elég egy belépőszintű 100 ezres gép is, akár olcsóbban vmi használt. De olyan 140-160 körül vannak, amik már meg is érik újonnan. Ilyen felhasználásra felesleges a mac, ha csak nincs rá rahedli pénzed.
2016. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Attól is függ, milyen egyetemre. Műszaki egyetemre, programozásra, természettudomány szakra és hasonlókra a Macbookot lehet ajánlani. Egy Macbook Air kb. olyan árban van, mint bármely hasonló kategóriás ultrabook (Asus Zenbook, Toshiba Satellite, Dell Latitude stb.), tehát nem "túlárazott". Ezekben a könnyű hordozhatóságot kell megfizetni.


Bölcsész, szociológia vagy jogász szakra én inkább Windowsos gépet vennék, mert ezekben a körökben nagyon sokan használják pl. az Office-t. Persze ha naponta hurcolnád, itt is a zsebedbe kell nyúlnod (lásd a fent felsorolt gépeket).


Ha vIszont csak a koliban/albiban használnád a laptopot, mint egy asztali számítógépet, akkor nyugodtan vehetsz olcsóbb (de nehezebb, 2-3 kilós) Windowsos laptopot is. Acerrel nekem csak rossz tapasztalatom volt, Asust jónak mondják, a Lenovo is jó, ha meg tudod szokni a furcsán elhelyezett touchpad gombokat és/vagy piros joystickot.

2016. márc. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Közgazdasági vonalon megyek tovább és igazából nem nagyon tudom, hogy ott kell-e hordozni vagy nem. És köszi a válaszokat
2016. márc. 10. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:
MINDEN egyetemen alapkövetelmény, hogy legyen laptopod vagy notebookod. Egyszerűen kell!
2016. márc. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Külföldről behozott használt céges gépek, garancia van, Windows-t feltelepítik és nem drága. Táskát is kapsz hozzá.

[link]

2016. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én vennék egy használt business Dell Latitude-t, ha ismét egyetemre kellene mennem, mert:


- Használt gépnél nem kell izgulnom azon, hogy a szobatársak/lakótársak ellopják, mert eleve nem ér sokat nemhogy a kensington elvágása, hanem lezáratlanul is nyugodtan otthagyhatom napközben, amikor elmegyek

- Latitude Delleknél rendkívül sok és olcsó alkatrészek vannak, a tartalék akkumulátorra, töltőre, kijelzőcserére se megy rá a gatyám, ha baleset érné,

- mivel mindig van alkatrész raktáron, akár 1 napon belül megjavítják, szemben más modelleknél rendelni kell alkatrészt kínából

- Masszív magnézium-alumínium váza nem csavarodik össze szállítás közben, mint más laptopoknál, ami tönkrevágja az alaplapot

- Parkban, HÖK-ben, kávézóban, plázában nem kell szégyenkeznem vele

- Matt kijelzőjével nem kell forgolódnom a zavaró világítás visszatükröződése miatt

- Dokkolási lehetőség otthon, Port Replicatorral a saját íróasztalomon

- (nem hivatalosan egyes modelleken pontosan Mac kompatibilis a hardwere)



Macbook nem éri meg azt a nagy felárat, mert tükröződik a kijelző, eltömődik a szellőzőnyílás, és drágák a cserealkatrészek is (kijelzőcsere 90k, töltő 30k...).

Mellesleg a játékok se futnak rajta olyan jól, mint ahogy azt reklámozzák. Nem tűnt fel, h a publikus iStyle üzletekben egy mac gépre se telepítenek erőforrás igényes alkalmazást/játékot?

2016. márc. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2016. márc. 19. 18:05
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék, itt van egy használt (de külföldi cégektől leselejtezett) DELL Latitude. Nem is drága.

De ha pesti vagy, menj el a Lehel csarnok galériájára, ott van a cég boltja. Én vettem már ott sok mindent, megbízható cég. Garanciát is adnak hozzá.

2016. márc. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!