Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valóban nem szabadna töltőről...

Valóban nem szabadna töltőről laptopot használni? Honnan veszik, hogy áramütést lehet kapni, és hasonló dolgokat?

Figyelt kérdés

Idáig akárhol olvastam ezzel kapcsolatban valamit, mindenhol megoszlottak a vélemények, cikkek, stb.


Én világ életemben töltőről használtam a laptopomat, ha épp nem hurcoltam valahova. Otthon szinte non-stop töltőn van, ha épp nem cipelem. 4 éve megvan, de nem tapasztaltam, hogy jelentősen csökkent volna az akkumulátor élettartama (bár szerintem, ha kímélve van, akkor is romlik idővel).


Egyesektől viszont itt (és máshol is) olvasom, hogy nem merik bekapcsolni, ha töltőn van (páran a telefonnal is így vannak (?)), vagy töltőről használni, mert esetleg megrázza őket az áram (?!), vagy netán egyből tönkreteszi a laptopot. Azért, nem úgy tervezték, hogy felrobbanjon az akksi ilyesmitől... Legalábbis, egy megbízhatóbb márka gépeivel nem hiszem el, hogy ilyesmik megtörténhetnének.


Én csinálom rosszul, vagy valóban abszurd dolgok, amiket olvastam/olvasok?



2016. márc. 8. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Baromság, semmi baja nem lesz tőle. Én is töltőről használom a telefont és a laptopot is évek óta, egyiknek sem lett semmi baja.
2016. márc. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az akkumulátorokról mindig is tájékozatlanok voltak az emberek és sajnos a bolti eladók is. Pár éve még mindig azt szajkózták, hogy formázni kell az aksit első használat előtt, mikor ez már 2000-2005 óta teljesen felesleges
2016. márc. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóval, jól gondolom, hogy baromság... még a kevésbé abszurd dolgok is, miszerint tönkremegy így könnyebben az akksi. Az meg, hogy áramütést lehet kapni ennyitől?


De ez pont hasonló alapon működik, minthogy az emberek többsége a tápegységekhez sem ért, amikor gépet vennének... LC Power/Kolink GAMER tápegység, meg a kisujjam.

2016. márc. 8. 16:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha áramütést kapnál tőle, akkor már nem ismernénk azt a fogalmat hogy laptop, mert nem forgalmaznák sehol.
2016. márc. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lajos54 ***** válasza:
100%

Ezen az alapon ne használjunk hajszárítót sem, mert az is hálózati táplálással működik...

Persze mondjuk nem a fürdőkádban kell használni, egyiket sem.

2016. márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A laptop akkumulátor tönkretételének legjobb módja, hogy állandóan akkunulátor üzemben használja valaki. És nem veszélyes. Én mindig töltőről használom, csak akkor nem ha valami miatt az nem lehetséges. Viszont így mindig fel van töltve az akksija.
2016. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Csak arra vigyázz hogy védőnullás legyen a konnektor! ;) Engem csipkedett már miatta a gépem! :)
2016. jún. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lajos54 ***** válasza:
54%
A laptopok tápegysége (egy-két kivételtől eltekintve) két érintős hálózati csatlakozóval van szerelve, tehát nincs külön védőföld. Mivelhogy - mint a tápokon a jelzés is mutatja - kettős szigetelésűek. Ha véletlenül mégis előfordul "csipkedés" meg kell fordítani a konnektorban a dugót, hogy felcsrélődjön a fázis és a nulla. De egyébként (éppen a kettős szigetelés miatt) ilyesminek nem szabadna előfordulnia, ha mégis, akkor ott valami hibás.
2016. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!