Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Partició zsugoritása?

Partició zsugoritása?

Figyelt kérdés

Összesen van 1TB a laptopomon az adatok pontosan:


helyreállítási partició: 1000mb

efi rendszerpartició: 260mb

oem partició: 1000mb

helyreállító partició: 12,82gb

D meghajtó (elsődleges partició, ezen vannak a lenovonak a driverei stb): 25gb

C meghajtó (rendszer): 446,76gb a szabad terület és a foglalt terület pedig 398,92gb


és a C meghajtót zsugoritottam de csak 444,63gb-ot tudtam levenni


na én a C meghajtónak összesen 110gb-ot szeretnék hagyni a többit meg egy particióra akarom tenni az összeset de egyszeruen nem engedi hogy tovább zsugoritsam a C-t pedig nekem onnan szüksegem lenne még kb 250gb-ra.


hogyan tudom ezt megoldani?



2016. márc. 10. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ments le adatot róla, ha van rajta olyan, ami nem tartozik a rendszerhez. Mivel 400 gb foglalt rajta, ezért nem tudja 250-re lenyomni, mert adatot nem töröl róla, azt neked kell.
2016. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
bocsánat rosszul irtam a szabad terület a C meghajtón 398,2gb és a teljes lemezterület a 446,76gb, és en ebből szeretnék kb 250gb-ot elvenni magamnak
2016. márc. 10. 22:55
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]


így néz ki

2016. márc. 10. 22:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak a C és D-vel operálnék. A helyreállítási és OEM a gépedhez kapott oprendszer telepítéséhez kell amennyire tudom, mert ilyen előtelepített gépem még nem volt.

Mi az a nem lefoglalt 444GB, miért nem formáztad, azt azért érdemes lenne, lehet utána sikerülne?

Mini tol partition wizard ezzel szoktam zsugorítani-összevonni, ha minden kötél szakad.

2016. márc. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az a baj, hogy a C:-lévő foglalt hely nem csak a partíció elején van. És sajnos a partíció közepéből csak úgy nem lehet elvenni helyet.

Ezért macerás utólag piszkálni a partíciókat.


De én is egy komolyabb programmal próbálnám meg, mint pl. az említett MiniTool:

[link]

2016. márc. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
sikerült a minitool-al, annyi változás történt hogy az aruház egyszeruen nem jon be, rámegyek beadja a kék kepernyőt kb 5mp-re és eltunik, mi lehet a gond?
2016. márc. 11. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!