Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy Nvidia-s videokártyát és...

Egy Nvidia-s videokártyát és egy AMD processzor-t rossz ötlet lenne egy gépbe tenni?

Figyelt kérdés
Most tervezek venni egy ASUS STRIX GTX 950-t, viszont AMD processzorom van, és hallottam, hogy ők ketten nem a legjobb barátok. Lehet belőle bármi probléma? Azt is hallottam (még régebben), hogy egy srácnak az egyik cucca a gépében amd, a másik nvidia volt, és folyton crasheltek az egyik játék...ezért kicsit félek, hogy bármi probléma lehet belőle..vagy ezeknek nincs is közük egymáshoz?
2016. márc. 11. 14:58
1 2
 1/15 Amarok Tonrar ***** válasza:
Persze, hogy lehet, nem lesz gond.
2016. márc. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm!:)
2016. márc. 11. 15:07
 3/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem


ha hiba jelentkezik akkor vagy a vga hibas vagy a driver (vagy egyeb driverek) netan beallitasok


vagyis nem azert fog hiba jelentkezni mert amd cpu melle nvidia vga t tettel...


ilyen hiba elojohet amd vga val is nem csak nvidia val

es akkor is szinten ha intel cpu van gepben


a pontos hibajepenseg alapjan vegere lehet jarni lassan hogy mi a megoldas ra (ha nem egyszeru gyarihibas vga rol an pusztan csak szo)

2016. márc. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igazán az AMD processzorokkal csak annyi a gond, hogy talán egy maréknyi van a belépőszinten, ami megéri az árát, de ha már úgyis megvan, akkor Nvidia kártyával is ugyanannyira korrekten működik, mint AMD-vel.
2016. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy az AMD Phenom II X4 956 mennyire belépőkategóriás, de nekem megfelel.:D Meg ahogy néztem, a legtöbb játékhoz ez pont jó. Új processzort meg nem szeretnék venni, mert így is kell egy két új cucc a gépbe a videokártya mellett, és az kicsit drága lenne úgy.:D De köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 11. 19:35
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Szia semmi köze hozzá. Egy ismerősömnek egy AMD FX-8320E proci van egy GAINWARD GTX960 Phantom 4GB DDR5 kártya mellett és szépen össze dolgoznak minden megy neki rendesen.

Nekem meg épp fordítva egy i3 proci mellett van egy AMD grafikus kártya.

annyi a különbség hogy AMD-vel olcsóbban tudsz összerakni egy gamer pc-t.

2016. márc. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Még annyit szeretnék hozzá tenni hogy a procid az teljesen jó.

Játéknál leginkább a grafikus kártya a lényeg. Ha nem rendelkezel 8 GB rammal akkor bővítsed fel mert pl. 4-6 GB már kevés. És ha tudsz több pénzt szánni a grafikus kártyára akkor egy gtx 960 4GB-OT ajánlanák neked.

2016. márc. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szeretnék venni egy 2x4GB-os RAM-ot a hyper fury x szériából, és egy alaplapot is. Esetleg tudnál ajánlani egy jó, de olcsó alaplapot?:D
2016. márc. 12. 09:08
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia én az alaplapokhoz nem nagyon értek szóval lehet hülyeséget írtam neked. De szerintem ez jó választás ezt később tudod fejleszteni egy jobb procival stb... De ha ennél olcsóbra gondoltál akkor majd valaki aki jobban ért hozzá segít neked.


[link]

2016. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha alaplapot is akarsz cserélni, akkor érdemes egy nagyobbat spórolni, mert AMD fronton egy Phenom X4-et jelenleg nem éri meg újra cserélni. A váltással vagy várd meg az új generációt, ami az év második felében esedékes, vagy ha sürgős, válts Intelre.
2016. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!