Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik egyetemnek van olyan...

Melyik egyetemnek van olyan szakja, ami után (akár külföldön) elhelyezkedhetnék számítógépes grafikusként (2D-s akár 3D-s), illetve animálni tudnék nem csak hobbiból? Valakinek esetleg vannak tapasztalatai? Miből kéne érettségiznem?

Figyelt kérdés

Jelenleg informatika szakon vagyok, faktválasztás előtt állva. A matematika algebrai része megy, de a geometria egyszerűen a sírba visz. Így hát gondoltam inkább az angolt veszem fel. A plusz egy választott emelt szintű tantárgyam pedig az informatika lesz.

Tudom, hogy milyen programokat kell tudnom használni, használom őket, itt nem is ez a lényeg.

Egyszerűen az utóbbi időben döbbentem rá, hogy nagyon kevés időm van eldönteni mit szeretnék csinálni egész életemben.

Esetleg valakinek vannak tapasztalatai?

Igen, az OKJ-s képzés is egy megoldás, tudom, de szívesebben mennék egyetemre és szereznék diplomát.



2016. márc. 19. 21:03
 1/6 anonim válasza:

Én a művészeti egyetemekre mennék, de ott kézi grafika is van ezerrel, nem tudom az mennyire jó neked. Az a helyzet, hogy ahol bármilyen grafikát tanítanak ott kézimunka is van. :/

[link]

Próbáld meg ezt:)

2016. márc. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem akarlak elszomorítan de ha csak mostanában jöttél rá hogy vizuális művészeti irányba akarsz menni ráadásul főiskolai/egyetemi szinten akkor az csak úgy nem fog menni.Ha semmilyen művészeti előtanulmányaid nincsenek nem fognak felvenni, kemény felvételi rosta van ahová portfólió kell és ott helyben szabadkézi rajzolás. A felvételizők nagyrészét az első fordulóban kiszórják. Azt javaslom előbb menny egy 2-3 éves érettségi utáni (okj) gyakorlóiskolába. Egyébként ma már minden vizuális művészeti alapképzésen oktatnak számítógépes grafikát, de külön van elektronikus ábrázolás alapképzés is több főiskolán,egyetemen is, de szabadkézi rajz oda is kell.
2016. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár, amit a 2. elmondott mind tudom, ennyire hülye azért nem vagyok 16 éves fejjel. :DD
2016. márc. 24. 18:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én idén felvételizek, úgyhogy a véleményem nem biztos, hogy sokat számít, de azért remélem, tudok segíteni.


Az az igazság, hogy művészeti ágon senkit nem érdekel az érettségid. Az se hogy hány százalékos, és az se, hogy miből teszed. Csak legyen meg és kész, de egyedül a felvételi vizsgára kapsz pontot.


Egyébként ez csak egy személyes vélemény (nem feltétlenül fedi a valóságot), de én nem igazán javaslom a MOME-t. Igaz, hogy az egyik legnagyobb nevű művészeti intézmény a felsőoktatásban, de mostanában mintha kezdene befuccsolni. (És most gondolom sokan le fognak pontozni). Ráadásul a másik gond, hogy a MOME-n kész művészeket keresnek. Ha nem vagy Picasso, nem vesznek fel oda.


Én a Metropolitant javaslom. És ha az alkalmazott grafikát szeretnéd egyesíteni az animációval, akkor a Média-design szakot tudom ajánlani. Jelenleg előkészítőre járok oda.

Viszont nem tudom, ez mennyire igaz, de amennyit így külsősként utána érdeklődtem nyílt napokon, segítő diákoktól az előkészítőn azt mondták, hogy a MOME-val ellentétben a MET-en nem hátrány az, ha nincs művészi előképzettséged. Ha tudod kompenzálni azt. Példának az egyik Média-designos diákot hozták fel, aki ma saját céget vezet. Ő olyan rondán rajzolt, hogy elsírta magát tőle az ember, viszont a fotózásban és a 3D modellezésben nagyon kreatív volt és tehetséges, ezért felvették az egyetemre.

2016. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Megj.: Ha valaki fennakadna ezen, félreértések elkerülése végett nem azt mondtam, hogy a kedves kérdező tojja le magasról a rajzolást.

2016. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. :DD

Kézi rajzban nem vagyok rossz, de azért nem lenne pofám 500 Ft-ot sem kérni a rajzokért.

Szóval köszönöm szépen.

Teljesen kétségbe vagyok esve az utóbbi időben, hogy mit fogok csinálni gimi után...

2016. márc. 31. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!