Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Facebookra feltett GIF-kör...

Facebookra feltett GIF-kör eltűnik, a kép nem mozog, amikor rákattintok akkor egy másik ablakban mozog, miért vált át?

Figyelt kérdés

2016. márc. 23. 12:32
 1/2 tabaki ***** válasza:

Szerintem folytathattad volna a másik kérdésednél:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


Minden viszolygásom ellenére ellátogattam a FaceBookra, úgyhogy legalább azt tudom már, mi a fekete búbánat az a GIF-kör. Mivel nem írod, hogyan töltötted föl, nyilván a javasolt módon, a giphy.com-ra vagy más oldalra való hivatkozásként, nem pedig egyenesen a FaceBook oldalára:

[link]

Így hát semmiképpen nem vagyok képes rájönni, mi lehet az oka, hogy nálad nem működik, ami másnál igen.


Ami a másik ablakban való mozgást illeti:

Mint azt nyilván tudod, az animált GIF nem önmagától mozog, az csak egy képeket tartalmazó holt adathalmaz. A lejátszására bizonyos programok alkalmasak (jellegzetesen ilyenek pl. a böngészők), mások pedig csak az első fázisképet jelenítik meg, vagy akár több rétegű képbe olvassák a fázisokat (pl a képszerkesztők). Feltételezem, hogy a FB saját megjelenítője nem tudja lejátszani a közvetlenül feltöltött animált gifeket -- talán csak a hivatkozáson keresztül tudja elérni a böngészőnek ezt a funkcióját --, amikor viszont a feltöltött fájlt külön jeleníted meg, akkor már a FaceBooktól függetlenül, a szokásos módon vetítődik, mert a böngészőknek általában ez az alapbeállítása.

2016. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Köszi :)
2016. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!