Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez a konfiguráció megfelne...

Ez a konfiguráció megfelne ehhez a szerver felhasználáshoz?

Figyelt kérdés

Itt lenne ez a konfiguráció:

Processzor: [link]

Alaplap: [link]

SSD: [link]

Memória: [link]

Táp: [link]

Gépház: [link]

Mindenképpen a mini itx szabványt szeretném.

Egy körülbelül 100 fős minecraft szerverhez kellene, később lehetne szó bővítésről. Nem szeretnék bérelni, mert már vettem NAS-t (qnap), vebszervergépet (Rawsberry Pi 2), szünetmentes tápegységet (Apc Ups).

Amit nem tudok, hoyg e proszesszor mellé szükségeltetik e egy low profile videókártya, vagy nem.

Ha nem jó a gép, mondjátok meg mit cseréljek le benne.

Megvételét nyár elején tervezném. Max ráfordítható keret 130.000 Ft. Ez 100.000 ft körül van.

Előre is köszönöm.



2016. márc. 26. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám:


Alaplapnak: ASUS H110I-PLUS D3

Memóriának 16 gb-t tennék (2x8)


Nem csak SSD lesz benne, ugye?


Az a hexa legyen hexa+ inkább

2016. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi az ajánlást. Igen, lesz benne egy hdd is.
2016. márc. 26. 14:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Hello, en nem probalkoznek i3-mal, par honapja lattam fennt jofogason 80ert egy xeon E3-1230at hozza rezcsoves toronyhutes, 16gb ddr3 rammal, 120gb ssd, szerintem egy ilyen gep kifogasa lenne a legjobb megoldas, de minden fele keppen gondolj a jo hutesre es 100jatekoshoz mar nem art egy legalabb 250megas net sem. Kerdeses, hogy bungee alapu halozatot szeretnel vagy tenylegesen egyetlen szerverre felengedni 100jatekost, mert az utobbi egy kicsit komolyabb eroforrasokat igenyelne.

Abban biztos vagyok viszont, hogy a fennt emlitett xeon egy megfeleloen optimalizalt (magyaran lecsokkentett csomagkuldesek mellett, megjobban reszletezve a tab, title es scoreboard animaciok nelkul) szerverhalozatnal gond nelkul fog minden menni 300 jatekosnal is. (bár 300jatekos, egy webes jatek mellett egy vps-sel is terhelve mar haldoklott)

Kivanok sok szerencset a szerverhez:)

2016. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Végül egy hasonló xeonos gépet vettem 1 hete ismerősömtől. Eddig jól szuperál, bár még csak konfigolok.
2016. ápr. 14. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!