Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Xiaomi id3 ékezet és speciális...

Xiaomi id3 ékezet és speciális karakter probléma?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám lenne, hogy próbáltam már több zenelejátszót de mindegyiknél hasonló gondokba ütközök.

Elég nagy "zenei adatbázis" van a telefonomon, amelyet id3-al vezetek. Némelyik előadónál / számcímnél néha még egyes hiba üzeneteknél is a lejátszón kívül nem stimmelnek a betűk vagy kínai jeleket ír ki, vagy speciális karaktereket dob be helyette. Próbáltam iso-8859, utf8, utf16 alapú kódolást de egyikkel sem jött össze. Általában a hosszú ékezetes betűkkel van a probléma pl. Ő, Ó betűvel.

Próbáltam már Font-okat is letölteni az se oldotta meg.

Az ID3 tageket egyszerre töltöttem ki azonos névvel mégis csak mondjuk egy albumról 2 szám jelenik meg jól a maradék 7-8 számnak pedig külön-külön szedi még akkor is ha azonos albumról van.


Jelenpillanatban, eredetiben megvásárolt player pro lejátszót használok, nem tudom számít-e. (Az alap gyári lejátszó az viszont teljesen rossz mivel őtt a normál karakterek nagy része is kínai).



Pár kép a problémáról, egyszerűbb szerintem mint leírni:


A programba a helyes kitöltésről:

[link] ... es.hu_.jpg


A lejátszó programokban lévő hiba:

[link] ... es.hu_.jpg



2016. márc. 28. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a karakterkészlettel vagy kódolással van hiba.

Nekem LG G3 van és ugyan ezt csinálja.

Bár az SMS-eknél nálam csak az LG backup-ról visszaállított SMS lett ilyen.

A többi meg normálisan megjeleik.

Szerintem próbálj valami ID tag editort. és használj karakterkészletet.

2016. márc. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"Más" karakterkészletet :D
2016. márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!