Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet valahol venni még...

Lehet valahol venni még alacsony írási sebességű CD lemezt?

Figyelt kérdés
Audio célokra kellene, fontos hogy tudja az 1x-es írási sebességet. A legtöbb mai CD-n csak azt tüntetik fel, hogy maximum 52x sebességgel lehet írni őket, de azt nem, hogy 8x-nál lassabban ezeket már sajnos nem lehet :(

2016. ápr. 5. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre van valami meresi eredmenyed is, vagy ez csak egy regi berogzult szokas?


Ugyanis ugyanugy biteket irunk a CD-re audio eseten is, amit 100% pontossaggal vissza lehet allitani gyorsabban irt lemezekrol is.

2016. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze. 4 éven keresztül teszteltem CD-ket, a régi munkahelyemen. Igazság szerint azért van szükség ilyen lemezekre, mert az akkor írók (2000 körül) nagyobb sebességnél JÓVAL pontatlanabbak voltak. A mai írókkal ez már nem feltétlenül van így (erről beszélsz te is), de itt nem az írón van a hangsúly, hanem a lemezen. Ha sima számítógépi adatot visz föl rájuk az ember pl. képeket, ott nem lesz ÉRZÉKELHETŐ különbség, de zenénél ez nem így van. Hallgass csak meg egy igazi, Audio CD-re 1x-es sebességen kiírt zeneszámot, és egy sima CD-re simán kiírtat (természetesen nem MP3-as vagy más hulladék formátumban). Nagy különbség lesz közte. De még jobban a gyári és a házilag kiírtak között lehet jól szemléltetni a különbséget. Persze, ezeknek a különbségek az észrevételére már kicsit komolyabb berendezés kell, meg nem árt ha jó füle van az embernek.

De visszatérve, tudsz olyan helyet, ahol még lehet ilyen lemezt szerezni?

2016. ápr. 5. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy 52X a MAXIMUM sebessége, attól még lehet rá alacsonyabb sebességgel is írni. Nekem az íróm csak a 40X-et ajánlotta fel, de 52X-el is írhattam volna rá. Ha megmondod milyen íróprogramot használsz akkor megmondom neked hogy kell beállítani az írás sebességét.
2016. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak annyit lehet beállítani, amennyit a lemez tud. Egy hete vettem 3 fajta olyan CD-t, amin rajta van, hogy támogatja az 1x-es írási sebességet. A három közül csak kettőt tudtam ilyen sebességgel megírni, de ez a kettő is rossz lett, semmi nem játssza le normálisan (csak a számítógép, meg a DVD lejátszók, de azok nem nyújtanak jó minőséget...). A harmadik fajta lemez egy kb. 15 éves Sony gyártmány, ezt nagyszerűen megírja, így végülis a fő kérdésem meg is oldódott mivel ilyen lemezt most már tudok szerezni. Egy hátránya, hogy kicsit drága, 200-300 Forint/db.
2016. jún. 22. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Lehet kifejezetten Audio CD-t is venni. Rajta van hogy Audio CD. Ezek a CD-k is ugyan úgy írható, üres CD-k. Csak annyi hogy direkt Audio CD formátum használatára, speciálisan elő készített üres lemez. Ezeket a CD-ket én jó magam is írtam már. És én általában 4 X-es sebességűen meg tudtam írni. És a végeredmény, kiváló minőségű maximum 4 X-esen lejátszható zenei CD lett. Ami más CD lejátszókban is simán és hibátlanul le játszható. Egyébként az Audio CD-ket 2 X-en vagy 4 X-es sebességűen szokták meg írni. Minimum 2 X-es, maximum 4 X-es sebességgel kell írni, és akkor lesz jó. Persze az íráshoz megfelelő Ram-nek is rendelkezésre kell állni.
2016. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!