Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehetséges megfigyelni vagy...

Lehetséges megfigyelni vagy naplózni egy számítógép-hálózat forgalmát úgy, hogy az a kliens gépeknél semmilyen beállítást ne igényeljen?

Figyelt kérdés
Tehát pl. ne kelljen proxybeállítást használni meg hasonlókat. Milyen módszerek vannak erre?

2016. ápr. 7. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
a routeren naplózod
2016. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elméletben lehetséges egy számítógépet több hálókártyával felszerelni és azt routerként alkalmazni, majd ezen kialakítani a naplózást? Van olyan hely, ahol csinálnak ilyesmit?
2016. ápr. 7. 16:38
 3/5 anonim ***** válasza:
gyakorlatilag minden router egy számítógép több hálókártyával, szóval ugyanazt mondod.
2016. ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék. Hol és mikor (milyen esetben) szoktak beállítani naplózást, milyen dolgokat figyelnek meg vele amúgy?
2016. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezt ( [link] ) a linux szervert szoktam felinstallálni az egyetemi munkacsoportnak a gateway-ére - ez köti össze az internetet (egyetemet) a csoport belső hálózatával.

Egyrészt gateway és tűzfal, szépen NAT-ol, másrészt email szerver, de FTP szerver is. A munkacsoport gépeinek bizonyos mappáiról rendszeresen készül automatikusan generált mentés a szerverre, hogy a kollégák hanyagsága ne okozzon adatvesztést.

Illetve ők is elérik megfelelő autentikációval, bárhonnan az egyetem hálózatáról.

Ha illetéktelen próbálkozik és csak egyedi kísérletek, akkor odaszólok, hogy kérjenek inkább hivatalosan meg engem, ha tudni szeretnének valamit, ha pedig másodpercenként ipari méretű felcsatlakozási próbálkozás van (pl a koli IP címeiről) akkor megkérem az illetékes rendszergazdát, hogy legyen szíves vírust irtani az adott gépről...

De ott a teljes hálózatos adatforgalom is, hogy melyik belső IP-m melyik portja milyen protokollon mikor hová kommunikált...

2016. jún. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!