Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kindle Paperwhite 3 ebook...

Kindle Paperwhite 3 ebook fájlformátumok (pdf, epub)?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet a kérdésemben említett két formátumot megjeleníteni a Kindle Paperwhite 3 ebookon? Azt tudom, h vannak különböző formátumot átalakító szoftverek, amelyek átalakítják az epubot, de olyat is olvastam, h sokszor rossz minőségű lesz az átalakítás, nem igazán élvezhető, ez igaz? Illetve néztem olyan videókat, ahol megmutatják, h a pdf-et hogyan kezeli az ebook, a videókban elég jól kezelte a pdf-et az ebook, de olvastam vmi olyat (lehet, h hülyeség), h pdf és pdf között is van különbség, van kifejezetten Kindle-re optimalizált pdf, de nekem sok olyan pdf fájlom van, amit én szkenneltem (pl. kissé hullámos a szöveg), nem tudom, h ezeket hogyan kezelné az ebook. Továbbá az érdekelne még, h úgy tudom, h ahhoz, h egy Kindle ebookra könyv kerüljön, ahhoz el kell küldeni az Amazonnak a könyvet, a kérdésem az lenne, h az Amazon átalakítja saját amazon formátumra a könyveket? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2016. ápr. 10. 20:04
 1/4 issti ***** válasza:
100%

Az epub nem kompatibilis a Kindle-vel. Még konvertálni sem hajlandó az Amazon. A saját formátuma gyakorlatilag "mobi" egy picit átalakítva, saját kiterjesztéssel (azw, azw3). Általában érdemes mobi-val foglalkozni, mert ezt szereti a legjobban tapasztalatom szerint. Legegyszerűbb, ha mobi-ra átkonvertálod és ezt küldöd a Kindle-re, akár az Amazonon keresztül. Akkor a saját kiterjesztésére alakítja.

Én itt szoktam online átalakítani és a "Send to Kindle" programmal küldöm az Amazonnak:

[link]

Eddig hibátlan végeredményt kaptam mindig.

A PDF nehezebb ügy. Ha szkennelve van, akkor gyakorlatilag kép lett az eredmény, nem szöveg és nem sok esélye van, hogy normálisan lehessen olvasni. Meg lehet próbálkozni karakter-felismerő programmal szöveggé alakítani, de csak akkor érdemes ezzel próbálkozni, ha más formátumban sehol nem elérhető az anyag és nagyon fontos lenne olvasni. Tökéletes végeredményre nem sok esély van, de kis ügyeskedéssel olvashatóvá lehet tenni.

A szöveget is tartalmazó PDF-et érdemes az Amazonon keresztül feltenni. Elég jól olvasható végeredmény szokott lenni. Ha nagyobb képek vannak benne, az nem mindig élvezhető, de nem is erre találták ki az E-book olvasót. Sok sikert! :)

2016. ápr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A PDF-eket felejtsd el. A kindle nem arra van, bár tudja olvasni, de közel sem olyan jó a végeredmény, mint sima mobinál.

E-book formátumok közt (mobi, azw, epub, html, txt, stb...) a konvertálás simán megoldhaó minőségromlás nélkül a calibre nevő szoftverrel. PDF az más tészta. Scanneltekkel ne is erőlködj, nem lesz olvasható, nagyítás, újratördelés, betűtipusváltás, margó, térköz meg hasonlók nem fognak menni.

2016. ápr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindkét válasz nagyon hasznos volt. Még olyan kérdésem lenne, hogy az Amazon nem szokott kekeckedni, h "kalóz" könyvről van szó?
2016. ápr. 16. 15:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem szokott kekeckedni.
2016. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!