Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért olyan elutasító (tapaszt...

Miért olyan elutasító (tapasztalat nélkül) néhány régebbi Windows-felhasználó, a Windows 10-zel szemben? (Vagy bármilyen újabb rendszerrel szemben. )

Figyelt kérdés

XP óta minden Win-rendszert használtam, és bár megvannak a szépséghibái, szerintem a Windows 10 mostanra egész használható kis rendszer lett. Nem vagyok elvakult rajongója, de nem tartom ördögtől valónak sem.


De mégis egyre több olyannal találkozom (többnyire Windows 7-felhasználók), akik zsigerből elutasítóak az újabbal kapcsolatban, vélhetően néhány kezdeti negatív vélemény miatt. Hiszen kipróbálni sem hajlandóak néhányan (és most nem feltétlen a frissítési lehetőséggel járó, esetleges instabil 10-esről beszélek), csupán a népszerű Windows 10-ellenességet visszhangozzák.


Páran odáig is elmennek, hogy állítják, azért szűnik meg (és szűnt meg részlegesen tavaly) a Windows 7 támogatása, hogy ezzel rákényszerítsék őket a 10 használatára, "pedig az milyen s...r". Holott ugyanez történt a 7-et megelőző Windowsokkal; nem reális elvárás, hogy egy örökkévalóságon át biztosítsanak szoftveres támogatást. A hardverpiac is rohamosan fejlődik, a régi rendszerek meg nem tudnak lépést tartani ezzel.


Az XP fénykorában is voltak (meg vannak is még), akik szerint azóta sincs jó rendszer, amire megérné váltani, és a támogatás megszűnése felháborító. Bizonyos szempontokból az XP, főleg egy hardveresen gyengébb/régebbi gép esetében, talán jobb is. De az újabb gépek esetében elavultnak, lassúnak számít, amely nem tudja kihasználni a hardverek erőforrásait.


Egyedüli okként azt tudom elképzelni, hogy a Win 10 nem annyira letisztult külsejű, nehezebb megtalálni (elsőre) dolgokat. A Windows 8 szakított az addig megszokott (és szeretett) felhasználói felülettel több téren, a 10 pedig részben visszaad belőle, de persze mégis más.


Véleményekre vagyok kíváncsi, csupán, ártalmatlan érdeklődés. Nem kívánok állást foglalni erősen egy rendszer mellett vagy ellen sem, de érdekel, miből fakad a vak gyűlölet néhány embernél. Természetesen, mindenki azt a rendszert használja, amelyik a neki legmegfelelőbb/legkedvesebb.



2016. ápr. 25. 06:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem gyűlölöm, de a Windows 10 még nincs kész. Olyan mint a játékiparban az early access.

Itt vannak az érveim amiért még várok vele:

- Egész egyszerűen bizonyos hardvereken nem fut jól, lefagy, minden baja van. Ugyanazt az OP rendszert telepítettük két teljesen más gépre (Win10), az egyiken hibátlan, a másikon állandóan crashel.

- Nem elég jó a játékkompatibilitása, és ez nekem fontos. Régi nagy kedvencek nem futnak rajta.

- Egy olyan globális méreteket öltő digitáls alaprendszernek mint egy operációs rendszer, nem szabadna magánkézben lennie, és én nem is fogom megtömni egy cégóriás zsebét egy rakat pénzzel, mivel ennek egy normális világban (nem ebben a kapitalista fogyasztói társadalmi szemétben) ingyenesnek kellene lennie. Persze, van Linux, stb, de azon egy halom dolog nem fut amire szükségem van.

2016. ápr. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs tapasztalatom win10-el, DE!


Egyik barátom felrakta még akkor amikor csak bétája volt, furcsa mód akkor nagyjából stabil volt, de volt valami összeomlás ami miatt újra kellett raknia (nem mezei user!).

Utána felrakta a már "végleges" windows 10-et, hát ott is akadtak problémák és visszatért a win7-re.


Másik srácnak driver gondjai voltak, új gépet vett és win 10-en nem működtek megfelelően a driverek (persze ez nem a win10 hibája valószínűleg a gyártók még nem tudtak megfelelő drivert fejleszteni).


Én például XP után kipróbáltam a vistát, de szerencsére nem sokáig, visszaraktam az XP-t. Win7-et kihagytam én egyből win 8.1-re tértem át, de kezdetben voltak ott is problémák kompatibilitást tekintve!

Több programozó ismerősömtől hallottam minden oprendszernél 7,8,10 megjelenésénél, hogy XY alkalmazás nem indul, nem működik megfelelően...szóval megjelenés után kell várni pár hónapot amíg kompatibilis lesz vele a meglevő szoftver! Persze van amikor nem fejlesztik tovább a szoftvert és vagy váltani kell, vagy egy rendszer frissítés után működni fog...


A másik dolog amiről sokat hallani, hogy "követ" "mindent kiad" (én mint programozó tudom, hogy ez kiüthető, ha létező probléma forrás). Szóval ha tényleg annyira informálja a microsoftot, mint mondják, akkor is X hónap alatt jön rá olyan törés, amivel ez az opció kikapcsolható...persze ha létező probléma és nem csak valaki kitalálta, mert mondjuk egy hiba jelentésnél látott egy "A hiba továbbítva lett a microsoft részére" feliratot :)

Meg olvastam valahol, hogy elvileg nem lehet majd rajta tört játékokat futtatni...na szerintem ez hülyeség, mert ha ez gyárilag így is van akkor meghackelve a rendszert BIZTOS megvalósítható, főleg, hogy honnan tudja, hogy most crackelt vagy sem?

Szóval terjengenek róla szóbeszédek amikből nem tudom mennyi igaz, de minden megoldható :) csak ugye mezei userek nem úgy látják ezeket a dolgokat...


23F

2016. ápr. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Azért olyan elutasítóak, mert manapság ez a divat. A fikázás, a nyavajgás, és a leszólás. Az élet minden területén ! Aki a win10-et szidja, az azért teszi, mert szeretne trendi lenni, ja és ráadásul ki sem próbálta , és úgy teszi ezt. Amikor valaki amiatt siránkozik itt, hogy nem lehet megváltoztatni az ablakok keret színét ? Hát az ilyet még a mentőben is ütném. Mintha az valamit számítana.

A 10-nem nincs semmi baja, abban az esetben, ha tiszta telepítéssel rakjuk fel.

2016. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lajos54 ***** válasza:

Kicsit korábban, kíváncsiságból felraktam a Win 10-et egyik gépemre. Már nem a beta verzió volt. A legtöbb problémát az okozta, hogy drivereket elég nehezen találtam hozzá, valamint ilyen-olyan működési problémák is adódtak. Pár napig próbálgattam, igyekeztem kiismerni, de a végén úgy döntöttem, még várok vele.

Azóta már sokat változott, egyre több hozzá a driver is, de azért sok minden még "nem szereti".

Igaz annak idején a 8-assal is úgy voltam, hogy nem voltam elragadtatva vele. Főleg azért, mert rengeteg dolgot más helyre pakoltak, jól eldugtak benne, némelyik beállítást vagy funkciót alig találtam meg. Aztán jött a 8.1

Az már lényegesen jobbnak tűnt, viszont sok régebbi hardver és szoftver nem használható vele. Mindennek ellenére most már rendszeresen használom, s már nem is olyan rossz.

Szerintem a 10-esnek is kell még egy kis idő, mire rendesen "beáll", és hát meg is kell szokni. Mindenesetre, 8.1-ről (szerintem) könnyebb lesz átállni a 10-re, mint mondjuk a 7-ről, vagy főképpen az XP-ről.

De azért egyelőre még nem azt választanám egy új gépre...

2016. ápr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én úgy vagyok vele, hogy ami működik, azt nem kell megjavítani. Az XP-vel szemben láttam előnyét a Win7-nek, de azt is csak a bevezetése után jó pár évvel.


A Win10 viszont nagyon nyomul, és pont ezért vagyok bizalmatlan vele szemben. Amit nem hogy ingyen adnak, hanem egyenesen rátukmálják az emberre, az alapból gyanús. A Windows Update-ből kérdés nélkül települ a GWX, kérdés nélkül letölti a teljes Win10 telepítőcsomagot, aztán megkérdezi, hogy most akarom-e telepíteni, vagy később. Hát anyád. Amíg van egy működő Win7 a gépemen, addig soha. Aztán ha legközelebb reinstall time lesz, akkor majd eldöntöm, mit rakok fel. De egyelőre sztem inkább hanyagolom a saját gépemen.

2016. ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

„nem reális elvárás, hogy egy örökkévalóságon át biztosítsanak szoftveres támogatást. A hardverpiac is rohamosan fejlődik, a régi rendszerek meg nem tudnak lépést tartani ezzel.”


Az viszont igenis reális elvárás, hogy amíg egy rendszerben van potenciál, addig ne mondjanak le róla csak azért, mert a fejlesztők másképp ütemezték az életciklusát. Ha a hardverpiacon olyasmi jelenik meg, amit egy adott rendszer nem tud követni, lesznek szívesek közölni, hogy a Windows Ripityomon már nem oldható meg a szagos mókuspörgettyű kezelése, de a többi szolgáltatását tartsák naprakészen. Mellesleg egyelőre még éppen a Windows 10 küzd driverproblémákkal, szó nincs arról, hogy a hardver fejlődése kényszerítette volna ki a váltást.

Az természetes, hogy idővel minden rendszer eljut abba a stádiumba, amikor megszűnik a gyakorlati használhatósága, és néhány fan kedvéért már nem érdemes foglalkozni vele. Ez azonban szerintem még az XP esetén sem következett be (legalábbis nem magától), a Hetes pedig végképp messze van a kifulladástól. Itt egyértelműen a Microsoft piaci érdeke került szembe a felhasználók igényeivel. Távol álljon tőlem, hogy a fejlesztőket lerongykapitalistázzam azért, mert mindig új és új termékkel állnak elő, és azt el is akarják adni -- ebből élnek. Ugyanakkor ne csináljunk már úgy, mintha nem lenne éppen ilyen jogos óhaj, hogy a bevált, megszokott, és a feladatait tökéletesen ellátó operációs rendszerében dolgozhasson az, akinek az megfelel.

Hosszabb távon nyilván úgyis a Tízesé a jövő (sőt, állítólag mégiscsak alkalmas lesz arra, hogy verzióváltás nélkül kövesse az új kihívásokat), de ettől még nincs mit lesajnálni azokon, akik elégedettek az eddigi Windowsok tudásával, és még nem akarják a nyakukba lőcsölt bizonytalan újabbat. Tulajdonképpen a Microsoftot dicséri, hogy az XP-vel meg a Windows 7-tel sikerült egy olyan optimumot elérnie, amelyről ilyen nehéz lemondani. Ahogyan a számítástechnika fejlődik, ez az optimum is átértelmeződik. Legyen csak a Windows 10 meggyőzően hasznosabb és kézhez állóbb, akkor majd a „vak gyűlölet” tényleg körbekuncogni való vakság lesz annak a néhány megcsontosodott trotlinak a részéről, akik még mindig nem fogadják el a magától értetődőt...

2016. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Arról valóban megfeledkeztem, hogy a Windows 10 frissítési lehetőség több esetben feszegette és túlment a "lehetőség" határain, már-már erőszakossá vált. Ez a rész, az én felhasználói élményemből, pont kimaradt. Jogos, hogy bizalmatlanságra ad okot.


A driverproblémákkal kapcsolatban én úgy gondolkodom, hogy minden új dologgal várni kell. Lehet, hogy néhány hónapot, lehet, hogy éveket. Én is alapos mérlegelést, és részletes utánajárást követően döntöttem a váltás mellett, amikor már biztos voltam benne, hogy mind a hardvereim, mind az elengedhetetlen szoftvereim kompatibilisek vele. Persze, még ez sem zárja ki teljesen, hogy minden menni fog.


Összességében a Microsoft üzletpolitikájával nem teljesen értek egyet, ugyanakkor a kérdés első sorban azok miatt merült fel, akik bármiféle megalapozott (saját) vélemény (és kipróbálás) nélkül, népszerű ellenérvek visszhangjai. De kaptam igazán jó, és értelmes érveket is. Igen, a legoptimálisabb, ha az embernek megvan rá a lehetősége, hogy kiterjesztetten használhassa az igényeit és kényelmét, minden mértékben kielégítő operációs rendszert. Szó sincs arról, hogy lesajnálnám, vagy elítélném bárki álláspontját is.


Ami a Windows 10 tartósságát és támogatottságát illeti, mint "végleges" verzió, nekem is vannak kétségeim, hogy a Microsoft ehhez tudja is majd tartani magát.

2016. ápr. 25. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!